$
אינטרנט

אתר הטיימס הבריטי ידרוש תשלום מהגולשים

איל התקשורת רופרט מרדוק מתחיל לממש את תוכניותיו לגבות תשלום עבור תוכן מקוון: הגישה לאתר "טיימס אונליין" שבבעלותו תהיה מתחילת השנה הבאה בתשלום בלבד. עורך העיתון: "נילחם בתרבות החינם"

יוסי גורביץ 10:1219.11.09

צעד ראשון בדרך לסוף עידן החינם באינטרנט? העיתון הבריטי טיימס הודיע אתמול  (ד') כי בתחילת 2010 יחל לגבות תשלום עבור גישה לשתי המהדורות המקוונות שלו, טיימס אונליין המתעדכן בימי השבוע הרגילים והסאנדיי טיימס אונליין, היוצא ביום ראשון.

 

הטיימס יציע למשתמשים שני מסלולי תשלום: מנוי חודשי במחיר מופחת – העיתון טרם החליט על המחיר המתאים – ואפשרות לגלישה באתר למשך 24 שעות, במחיר של גיליון עיתון מודפס: כ-90 פני.

 

עורך העיתון, ג'יימס הארדינג, אמר בישיבה של איגוד העורכים הבריטי כי "אנחנו מתכוונים להילחם בתרבות החינם. ראינו מה עשתה תרבות החינם לתעשיית המוזיקה, ואנחנו מאמינים, הן כעסק והן כחלק מהחברה, שאסור לנו לתת למשהו דומה לקרות לחדשות... אני חושב שאנו נמצאים בקרב של חיינו, ואנחנו צריכים להיות ברורים מאוד: אנחנו נלחמים על העיתונות. חובה עלינו לוודא שעיתונות עצמאית, שחוקרת את בעלי הכוח, תעמוד על בסיס כלכלי יציב".

 

טיימס אונליין הוא אחד הנכסים הבולטים באימפריית התקשורת של רופרט מרדוק. האחרון התחייב בחודש אוגוסט כי בתוך שנה כל הנכסים המקוונים שלו יגבו תשלום עבור השימוש בהם. חלק מאתרי התוכן של מרדוק, כמו הוול סטריט ג'ורנל, כבר גובים תשלום עבור הגישה אליהם.

 

לאחרונה החריף מרדוק את התבטאויותיו כלפי שימוש חינמי בתוכן: הוא הגדיר את אגרגטורי החדשות - המרכזים ידיעות מאתרים שונים, גוגל ניוז הוא הבולט בהם – כ"גנבי תוכן" ו"קלפטומנים", ולפני כשבועיים הצהיר כי הוא שוקל לאסור על גוגל לאנדקס את התוכן של אתריו, דבר שיעלים אותם ממנוע החיפוש שלה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x