$
אינטרנט

שיתוף פעולה בין בינג לוולפראם אלפא

מיקרוסופט הודיעה כי מנוע החיפוש שלה יציג תוצאות גם ממנוע החיפוש הסמנטי וולפראם אלפא, הנותן תשובות מפורטות המבוססות על מידע הקיים ברשת במקום רשימת לינקים

עומר כביר 10:5812.11.09

מאחדים כוחות נגד גוגל: מיקרוסופט הודיעה בפוסט שהעלתה לבלוג הרשמי של בינג שמעתה יכלול מנוע החיפוש שלה גם תוצאות ממנוע חיפוש הידע וולפראם אלפא.

 

בינג, שהושק במאי 2009, הוא אחד מהכלים המרכזיים של מיקרוסופט בתחרות עם גוגל. מאז השקתו זכה המנוע לביקורות חיוביות לרוב, ולפי מחקרים נתח השוק שלו גדל בהתמדה. כחלק מהמאמצים להחליש את השליטה של גוגל בשוק החיפוש, מיקרוסופט ויאהו הודיעו ביולי על שיתוף פעולה ביניהן בתחום החיפוש.

 

וולפראם אלפא, שפותח על ידי המדען סטיבן וולפראם, הושק כשבועיים לפני בינג. בשונה מרוב מנועי חיפוש הקיימים באינטרנט הוא אינו מציג רשימת לינקים כתשובה לשאילתות, אלא משיב להן באופן מפורט ומנומק על בסיס מידע שהוא אוסף, עורך ומנתח בעצמו. כך, למשל, שאילתה העוסקת בשווי השוק של יצרניות השבבים אינטל ו-AMD תציג את שווי השוק העדכני של שתי החברות, גרף היסטורי עם נקודות שיא ושפל, והשוואה לחברות אחרות.  

 

פתרון משוואות מתמטיות בוולפראם אלפא המשולב בבינג פתרון משוואות מתמטיות בוולפראם אלפא המשולב בבינג צילום מסך: bing.com

 

בפוסטים שפורסמו בבלוגים הרשמיים של בינג ושל וולפראם אלפא נמסר שבמסגרת שיתוף הפעולה בין החברות יזכה בינג לגישה לעשרות אלפי האלגוריתמים וטריליוני פיסות המידע המופיעים בוולפראם אלפא, וישלב אותם בתוצאות החיפוש שהוא מציג.

 

מדובר במכה קשה בעבור גוגל, שבחצי שנה האחרונה נאלצת להתמודד עם תחרות הולכת וגוברת בתחום החיפוש, שבעבר היא שלטה בו ללא עוררין. מאז השקת שני מנועי החיפוש המתחרים ביצע גוגל כמה שינויים במנוע החיפוש שלה, כמו מתן אפשרות לעלות במיקום או למחוק תוצאות חיפוש. ואולם, היו אלו שינויים קלים בלבד.

 

עם זאת, בחודשים האחרונים ערכה גוגל ניסוי מצומצם עם פרויקט בשם Caffeine, שיישומו עתיד אמור להוות שינוי משמעותי במנוע החיפוש שלה. לפני ימים ספורים הופסק ניסוי זה, בהודעה שהפרויקט מוכן לשימוש על ידי קהל גדול יותר.

 

לא מדובר בשדרוג היחיד של בינג. ביום שלישי הודיעה מיקרוסופט שתהפוך את אתר MSN Video לחלק מבינג, ותשנה את שמו ל-Bing Video. בחברה מקווים שהאתר החדש יהפך למוקד לצפייה הן בסרטונים ויראליים קצרים, והן בסדרות טלוויזיה באורך מלא.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x