• תפריט
חדשות טכנולוגיה

מסתמן: חנות האפליקציות של בלקברי תגיע לישראל בתחילת 2010

אורנג' ופלאפון אישרו שמתנהלים מגעים עם RIM, יצרנית הבלקברי, להבאת ה-Blackberry App World לישראל. ככל הנראה, החנות תכלול אפליקציות חינמיות בלבד

שי ענבל 17:2828.10.09

פלאפון ואורנג' מנהלות מגעים עם חברת RIM הקנדית, יצרנית הבלקברי, לקראת הבאת חנות האפליקציות שלה - ה-BlackBerry App World - לישראל כבר בחודשים הקרובים.

 

Blackberry App World היא חנות יישומים עבור מכשיר בלקברי, המכילה אפליקציות בחינם ובתשלום (הקנייה נעשית באמצעות PayPal) שנועדה לתת מענה לאפסטור של אפל - חנות האפליקציות לאייפון. החנות הושקה באפריל השנה בכנס הסלולר האמריקאי בלאס וגאס, ה-CTIA, וכיום קיימות בה כ-3,000 אפליקציות, לעומת יותר מ-85 אלף אפליקציות הזמינות באפסטור.

 

בניגוד לאייפון, אשר אינו מאפשר להתקין יישומים מחוץ לאפסטור, האפשרות להורדת אפליקציות לבלקברי קיימת כבר שנים, אולם עד השקת ה-App World לא היה קיים קטלוג מרכזי וההורדה נעשתה באמצעות אתר ייעודי לכל אפליקציה. ה-App World קיים כיישום שניתן להוריד לבלקברי וגם כקטלוג מקוון באתר RIM.

 

ה-App World אינו זמין בכל העולם, אלא רק עבור מדינות מסוימות, והרשימה הולכת וגדלה בהדרגה. המדינות שבהן זמינה החנות במלואה כיום הן ארה"ב, קנדה, בריטניה, גרמניה, צרפת, איטליה ושאר מערב אירופה. במדינות אחרות - אינדונזיה, פרו, מקסיקו, אקוודור וקוסטה ריקה - קיימת האפשרות רק להוריד אפליקציות בחינם. על פי ההערכות, גרסת ה-BlackBerry App World שתגיע לישראל לא תכלול אפליקציות בתשלום. עם זאת, ייתכן ויימצא הסדר בו הקניה תתבצע דרך חברת הסלולר, והתשלום יתבצע במעמד החיוב החודשי.

 

חברות פלאפון ואורנג' אישרו את הדברים, ומסרו כי מתנהלות בדיקות עם RIM להטמעת חנות האפליקציות במכשיריהן. ההערכה בפלאפון היא שה-App World יגיע בתחילת 2010. מסלקום לא נמסרה תגובה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x