$
אינטרנט

הישג לגוגל בשוק הארגוני: זכתה במכרז של עיריית לוס אנג'לס

חברי מועצת עיריית לוס אנג'לס העדיפו את שירותי התוכנה של גוגל על פני אלה של מיקרוסופט, אך גופי פרטיות בעיר הביעו חשש מדליפת מידע. היקף המכרז: 7.2 מיליון דולר

יוסי גורביץ 10:3428.10.09
גוגל ממשיכה לכבוש שטחים בשוק הארגוני: החברה הביסה את מיקרוסופט במכרז לאספקת שירותי תוכנה לעיריית לוס אנג'לס, וזכתה במכרז בן 7.2 מיליון דולר. המשמעות היא שחבילת התוכנות המשרדיות של גוגל, Google Apps, תתפוס את מקומה של חבילת התוכנות המשרדית הוותיקה של מיקרוסופט. מועצת עיריית לוס אנג'לס קיבלה את ההחלטה פה אחד אתמול (ג').

 

גוגל תספק לעירייה את השירותים באמצעות חברה קבלנית, Computer Science Corps. גורמים בלוס אנג'לס, ביניהם איגוד השוטרים וקבוצות המקדמות פרטיות, הביעו חשש מדליפת מידע, משום ששירותי המחשוב של גוגל הם מבוססי ענן – שמירת המידע מתבצעת על שרת מרוחק, שנחשב בטוח פחות משרת מקומי. חששות כאלה הביעו גם כמה חברי מועצה; החוזה עם Computer Science Corps קובע כי החברה תשלם קנס על כל דליפת אבטחה, תנאי שהחברה טרם אישרה.

 

משמעותו של החוזה לגוגל חשובה הרבה מעבר להכנסותיו: באוגוסט פתחה גוגל במסע פרסום רחב היקף לשירותיה לארגונים, שמתעמת ישירות עם השירותים שמציעה מיקרוסופט ומנסה לשכנע חברות – בין השאר, באמצעות שכנוע עובדיהן – לזנוח את שירותי מיקרוסופט ולעבור אליה. עיריית לוס אנג'לס היא הארגון הממסדי הגדול הראשון שעושה זאת. בשבוע שעבר הודיעה גוגל כי היא מרחיבה את הקמפיין אל מעבר לגבולות ארצות הברית, והוא יגיע גם ליפן, אוסטרליה, בריטניה, צרפת קנדה וסינגפור.

 

שתי החברות השקיעו עשרות אלפי דולרים בשתדלנות לקראת המכרז. משנודעה החלטת מועצת העיר, אמרו במיקרוסופט כי ההתמודדות הסופית על המכרז היתה לא בין מיקרוסופט וגוגל אלא בין גוגל ובין חברת נובל, והדגישו את העובדה ששירותיהם נחשבים למאובטחים במיוחד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x