אינטרנט

מוזיאון אושוויץ הקים עמוד בפייסבוק

"התפקיד שלנו הוא לחנך את בני הדור הצעיר לאחריות בעולם המודרני, והדרך הכי טובה להגיע אליהם היא באמצעות הכלים שהם משתמשים בהם", מסבירים האחראים על המוזיאון במחנה ההשמדה

עומר כביר 18:0215.10.09

הרשויות בפולין, שממונות על תפעול אתר הזיכרון במחנה ההשמדה אושוויץ, השיקו עמוד רשמי למחנה ההשמדה הנאצי ברשת החברתית פייסבוק. לדברי דובר רשמי, המהלך נועד לפנות לדור הצעיר ולהעמיק את הידע שלו על השואה. השקת העמוד מצטרפת לערוץ יוטיוב של מחנה ההשמדה שהושק מוקדם יותר השנה.

 

"אנחנו תמיד מחפשים דרכים חדשות להגיע לאנשים, וכיום האינטרנט הוא אחד הכלים הפופולריים ביותר", אמר לבי.בי.סי פאוול סווקי (Sawicki) ממוזיאון אושוויץ. "מיליונים מהאנשים שמשתמשים באינטרנט נמצאים בפייסבוק. התפקיד שלנו הוא לחנך את בני הדור הצעיר לאחריות בעולם המודרני, והדרך הכי טובה להגיע אליהם היא באמצעות הכלים שהם משתמשים בהם".

 

עמוד הפייסבוק של מחנה ההשמדה מכיל חדשות ומידע על המוזיאון הלאומי שנמצא במקום, לינקים לערוץ ביוטיוב ולאתר הרשמי ופורום. הנושא הראשון שעלה לדיון בפורום הוא אם למוזיאון אושוויץ צריכה להיות נוכחות בפייסבוק.

 

"העמוד בפייסבוק יספק מקום לדיון שלא התאפשר באתר הרשמי", אמר סווקי. "אנחנו רוצים שזה יהיה מקום לשיח חופשי, אבל לא נתיר לאף אדם לעשות משהו שיפגע בזכר הקורבנות. בינתיים מדובר בניסוי, נראה איך אנשים יגיבו".

 

עדכון: נכון ליום ה' בערב, עמוד הפייסבוק של מוזיאון אושוויץ הוסר מהאתר.

 

עמוד הפייסבוק של אתר הזיכרון באושוויץ. "יספק מקום לדיון שלא התאפשר באתר הרשמי" עמוד הפייסבוק של אתר הזיכרון באושוויץ. "יספק מקום לדיון שלא התאפשר באתר הרשמי" צילום מסך: facebook.com

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x