$
הסטארטאפים המובילים 2009

בלעדי לכלכליסט: סיגמא לקראת סגירת רכישת קופרגייט ב־200 מיליון דולר

כחודש לאחר שהמכירה למלאנוקס עלתה על שרטון, סוגרת ספקית ציוד התקשורת האמריקאית סיגמא את העסקה, שתתבצע ככל הנראה במזומן ובמניות

מאיר אורבך וגולן חזני 06:5612.10.09

לאחר חודשים של משא ומתן נמכרת חברת הסטארט־אפ קופרגייט למי שהייתה המועמדת המובילה לרכישתה - סיגמא דיזיינס האמריקאית.

 

ספקית ציוד התקשורת צפויה להודיע אחר הצהריים על רכישת חברת השבבים הישראלית תמורת 200 מיליון דולר, לאחר כחודש של משא ומתן, שבו היתה בעבר מעורבת גם חברת התקשורת הישראלית מלאנוקס. הסכום ישולם ככל הנראה הן במזומן והן במניות.

 

המרוויחות העיקריות מהעיסקה הן קרן תמיר פישמן שמחזיקה ב־30.8% מקופרגייט, אשר תשלשל לכיסה 61.6 מיליון דולר בעקבות הרכישה, וקרן כרמל ונצ'רס שמחזיקה ב־26.9% מהחברה ותקבל עבור חלקה קרוב ל־54 מיליון דולר.

 

מייסדי החברה - דודי באום המשמש כיום כסמנכ"ל השיווק שלה, וישראל ליפשיץ, יקבלו 1.7 מיליון דולר ו־1.5 מיליון דולר בהתאמה.

 

מכירת קופרגייט מהווה עבור קרנות הון סיכון מכפיל ממוצע מרשים יחסית של פי 8 מההשקעה, היות ובחברה הושקעו עד היום 25 מיליון דולר בלבד, סכום שנחשב נמוך להשקעה בחברת שבבים. סבב הגיוס האחרון של החברה התרחש כבר לפני 3 שנים. עם זאת, מדובר בירידת ערך משמעותית לחברה, ששוויה הוערך בקיץ 2008 בכ־600 מיליון דולר.

 

המשא ומתן בין קופרגייט לבין מלאנוקס שהתכוונה לרכוש אותה ב־190 מיליון דולר עלה על שרטון בחודש שעבר, זאת על פי הערכות עקב חילוקי דעות שהתגלעו סביב חוסר הסינרגיה הטכנולוגית בין שתי החברות. עם היוודע דבר המשא ומתן בין מלאנוקס לקופרגייט, ספגה מלאנוקס ירידה חדה של כ־17% במנייתה עקב חוסר שביעות הרצון של המשקיעים מאי־הסינרגיה בין שתי החברות.

 

סיגמא, המפתחת מערכות תקשורת להעברת מולטימדיה בקצבים גבוהים, נחשבת לבעלת סינרגיה רבה יותר עם קופרגייט, אלא שמאז נודע דבר המשא ומתן בין שתי החברות בסוף החודש הקודם, ירדה מנייתה של סיגמא (SIGM) בקרוב ל־6%, ומאז ההכרזה על המשא ומתן ירד ערכה ב־2.4%. סיגמא נסחרה אמש בנאסד"ק בשווי שוק של ל 380 מיליון דולר.

 

העיתוי של רכישת קופרגייט אינו מקרי. בחודשים האחרונים עלה שוויין של שתי מתחרותיה בנאסד"ק - אנטרופיק ואינטלון, במאות אחוזים. אינטלון האמריקאית נמכרה לפני כחודש ליצרנית השבבים את'רוס בהיקף דומה של 244 מיליון דולר. הזינוק בשווי החברות, בשילוב העלייה בהכנסות קופרגייט בכ־30 מיליון דולר ל־100-90 מיליון דולר ב־2009, העלו את תיאבון הרוכשים והקרנות המשקיעות לביצוע העסקה.

 

קופרגייט, שהוקמה על ידי יוצאי אורכית גבי הילביץ, דוד באום וישראל ליפשיץ, היא שחקנית מרכזית בתקן ה־IPTV - טלוויזיה המועברת דרך כבלי הטלפון. השבב המהפכני שפיתחה יאפשר העברת נתונים במהירות של 1 גיגה־ביט לשנייה בטלפוניה, באינטרנט ובטלוויזיית HD, על גבי כל סוגי החוטים בבית. היא משתפת פעולה עם אינטל, TI ויצרניות שבבים נוספים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x