$
חדשות טכנולוגיה

דיווח: מיקרוסופט מפתחת מחשב לוח

בלוג הגאדג'טים גיזמודו פרסם תמונות וסרטון פרסומת למחשב לוח (טאבלט) שמפתחת מיקרוסופט, המכונה Courier. מקורות בחברה אישרו את קיומו של הפרויקט, הנמצא בשלביו הסופיים

יוסי גורביץ 10:5423.09.09
הרשת רגשה בחצי השנה האחרונה בשל דיווחים על השקה קרובה של מחשב לוח (Tablet - מחשב שכמעט כולו צג) של אפל. נכון להיום, דיווחים אלה עדיין בגדר שמועות בלתי מבוססות, אך בינתיים מתקבל הרושם שדווקא מיקרוסופט היא שתוציא בקרוב לשוק מחשב לוח.

 

הבלוג גיזמודו, המתמקד בגאדג'טים ובצרכנות דיגיטלית, חשף אתמול (ג') תמונות וסרטון פרסומת למוצר חדש של מיקרוסופט, המכונה בינתיים Courier (שליח, בלדר). מדובר במחשב בעל שני מסכים זה לצד זה, שגודל כל מסך בו הוא כשבעה אינצ'ים. על פי דיווח גיזמודו, מחשב הלוח של מיקרוסופט יאפשר שימוש בחרט (stylus) ויכלול שימוש כמעט מלא בטכנולוגיית צג מגע. בנוסף, נראה שה-Courier יכיל מצלמה.

   

מחשב הלוח של מיקרוסופט באתר גיזמודו מחשב הלוח של מיקרוסופט באתר גיזמודו צילום מסך: gizmodo.com

 

לדברי גיזמודו, ה-Courier נמצא בשלבי הפיתוח האחרונים שלו. הפרויקט נחשב לסודי במיוחד, ופיתוחו התבצע במתקן נפרד ממרכז הפיתוח הראשי של מיקרוסופט ברדמונד, וושינגטון. לא ברור מתי ייצא המוצר לשוק.

 

מיקרוסופט עצמה נמנעה מלהגיב על הידיעה, אך אתר חדשות הטכנולגיה cnet דיווח שמקורותיו במיקרוסופט אישרו את הדיווח, אך ציינו כי מדובר בדגם אחד משורה של דגמים ששוקלת מיקרוסופט, וטרם ברור אם אכן יאושר לייצור, ואם כן – מתי. עם זאת ציינו במיקרוסופט שמחשבי לוח הם חלום ישן של מייסד החברה, ביל גייטס, שהביע תקווה כי מיקרוסופט תמשיך לפתח אותו גם לאחר שיפרוש מן החברה.

 

מחשבי לוח חזרו לאופנה לאחרונה: באוגוסט פורסם כי דל ואינטל מתכננות יחד מכשיר כזה. המחשבים קיימים זה זמן רב, אך עקב מחיר גבוה ושימושיות מוגבלת, לא זכו להצלחה. הדור החדש של מחשבי הלוח, אם אכן יפציע, צפוי לשמש בין השאר כמתחרה לקינדל ולספרים אלקטרוניים דומים.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x