• תפריט
הייטק והון סיכון

לראשונה: אסוקס הישראלית תמכור שבבים לצ'יינה מובייל

היקף העסקה הראשוני נאמד ב-7-5 מיליון דולר, אך פוטנציאל שוק הסלולר הסיני נאמד במיליארדים

אסף גלעד 10:5922.09.09

חברת הסטארט־אפ הישראלית אסוקס (Asocs) תמכור לראשונה מוצר משלה, ותעשה זאת ישירות לספק הסלולר הגדול בעולם - צ'יינה מובייל - חברה עם 550 מיליון מנויים. אסוקס תספק לחברה הסינית בשנה הבאה מאות אלפי שבבים לכרטיסי רשת ניידים, בהיקף של בין 5 ל־7 מיליון דולר.

 

השבבים

יאפשרו לכל לפטופ להתחבר לרשת הסלולרית ולאינטרנט בחיבור USB, ולהעביר שידורי טלוויזיה. ניסויי ההתקנה יחלו בנובמבר, וההשקה הרשמית בסין תיערך בפברואר 2010.

 

אסוקס פיתחה שבב התומך בכל התקנים האלחוטיים, כולל התקנים הסלולריים GSM/EDGE/GPRS ותקני HD Mobile TV ו־WiFi. השבב מאפשר גלישה רציפה באינטרנט ומעבר חלק בין רשתות סלולריות ורשתות WiFi. השבב של אסוקס ישולב בכרטיסי הרשת הניידים של יצרנית האלקטרוניקה TRC, קבוצת תקשורת שגם היא, כמו צ'יינה מובייל, נמצאת בבעלות ממשלת סין.

 

מנכ"ל החברה, גלעד גרון, אמר ל"כלכלכיסט": "צ'יינה מובייל מתבססת בעיקר על הדור השני בסלולר בשיטת GSM, אך היא עוברת לדור השלישי, בשיטה סינית ייחודית. השבב של אסוקס הוא כיום היחיד בעולם המסוגל להעביר מידע בכל התקנים אלה בבת אחת, תוך כדי העברת שידורי טלוויזיה למכשירים ניידים". הוא הוסיף, כי "בניגוד לשוק החופשי שקפא על שמריו, ממשלת סין משקיעה 30 מיליארד דולר בסבסוד מוצרים התומכים ברשת הסינית, כולל את הטלפון הסיני הייחודי oPhone, כך שהיום זה השוק להיות בו".

 

ההסכם עם TRC התפתח כתוצאה מהסכם ההפצה שכבר קיים בין אסוקס לבין יצרנית האלקטרוניקה היפנית רנסאס, המשווקת בימים אלה את השבב של אסוקס בקרב יצרניות אלקטרוניקה בעולם - יצרניות מכשירים ניידים לכף־יד כגון מכשירי ניווט, מכשירי MP4, ומכשירים ניידים נוספים. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x