$
חדשות טכנולוגיה

השקת האייפון בישראל ממשיכה להתרחק

בקשת אפל לבדוק את חוקיות הסכמיה עם ספקיות הסלולר הגיעה למשרד הממונה על ההגבלים העסקיים רק השבוע. על פי ההערכות, המכשיר יושק בארץ לא לפני דצמבר

גילעד נס ונעמה סיקולר 15:0617.09.09

עיכוב נוסף בהשקת האייפון בישראל: בקשת חברת אפל העולמית לבדיקת חוקיות ההסכמים שחתמה עם פלאפון, פרטנר וסלקום התקבלה במשרדי הרשות להגבלים עסקיים רק השבוע.

  

כפי שפורסם ב"כלכליסט", באפל, שאותה מייצג בישראל משרדו של עו"ד דוד תדמור, חששו כי שיטת הפעולה של החברה עם ספקיות הסלולר, המכתיבה את התנהלות מכירת המכשיר ללקוחות, עלולה להתנגש עם החוקים המקומיים. לכן העדיפו בחברה לקבל מראש אישור למהלכים, עוד לפני שהמכשיר יושק בישראל. בעבר נאלצה אפל לשנות את שיטת הפעולה שלה עם ספקיות סלולר במדינות שונות, לאחר שרגולטורים הגיעו למסקנה שאופן התנהלותה אינו חוקי.

 

על פי החוק, למשרד הממונה מוקצבים 90 יום להשיב לבקשה, אך ככל הנראה המשרד לא יזדקק לכל התקופה על מנת לדון בה. עם זאת, בהתחשב בתקופת החגים ובעבודה הדרושה לבדיקת הנושא, ההערכה היא כי החלטה של משרד הממונה לא תתקבל לפני חודש נובמבר.

 

בהתחשב בעובדה שהכנות להשקתו של המכשיר בישראל - תדרוך הצוותים המשווקים אותו בתפעול המכשיר, הגעתו בפועל לאחר קבלת האישורים, ופעולות נוספות הנדרשות ליצירת תשתית למכירתו ולמתן שירות - יכולות להתבצע רק לאחר מתן אישור סופי מטעם משרד הממונה על ההגבלים, ניתן להניח שלקוחות חברות הסלולר לא יזכו לרכוש את המכשיר לפני חודש דצמבר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x