$
הייטק והון סיכון

אינטלון תימכר תמורת 244 מיליון דולר

את'רוס האמריקאית תרכוש את חברת השבבים מאורלנדו; לאחרונה חתמה המתחרה הישראלית קופרגייט על מזכר הבנות עם מלאנוקס לגבי רכישתה, אך עסקה זו אינה תקפה כעת

אסף גלעד 18:3508.09.09

אינטלון, חברת השבבים מאורלנדו, תימכר תמורת סכום של 244 מיליון דולר. רכישה זו משמעותית לא רק בהיקפה, אלא גם בהשלכותיה על החברה הישראלית קופרגייט, שלאחרונה חתמה על מזכר הבנות עם מלאנוקס על רכישתה תמורת 200 מיליון דולר, מזכר הבנות שכבר אינו בתוקף.

 

בדומה לקופרגייט,

גם אינטלון פיתחה שבבים להעברת תקשורת ביתית מהירה לטלוויזיה, טלפוניה ואינטרנט על גבי קווי חשמל, אלא שהרוכשת במקרה זה היא את'רוס, חברה אמריקאית המפתחת ציוד אלחוטי. למרות סכום הרכישה הגבוה, מנהלי שתי החברות – אינטלון ואת'רוס - מעריכים כי סכום הרכישה הריאלי יעמוד על 181 מיליון דולר, בהתחשב בנכסי החברה, וכי מחצית מהסכום תשולם במניות.

 

רכישת אינטלון נחשבת סינרגית יותר מתוכניות רכישת קופרגייט בידי מלאנוקס, חברה המפתחת שבבים להעברת נתונים בארגונים גדולים. את'רוס תבקש באמצעות הרכישה להגדיל את סל מוצרי התקשורת שלה לתקשורת קווית.

 

לעת עתה רכישת חברת הסטארט-אפ קופרגייט בידי חברת התקשורת הישראלית מלאנוקס אינה בתוקף, אם כי קרן ההון סיכון תמיר-פישמן העריכה רק לפני כשבוע כי סיכוייה של קופרגייט עומדים על 60% וכי שוויה עומד על 200 מיליון דולר.

מכירת אינטלון מייצרת אינדיקציה לגבי השווי של קופרגייט בשוק כעת.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x