$
חדשות טכנולוגיה

האייפון מגיע לסין

צ'יינה יוניקום, חברת הסלולר השניה בגודלה בסין, חתמה על חוזה הפצה עם אפל ומקווה שהאייפון יאפשר לה להתחרות עם המובילה צ'יינה מובייל

אבנר קשתן 16:3628.08.09

חברת צ'יינה יוניקום, מפעילת הסלולר השניה בגודלה בסין עם כ-141 מיליון לקוחות, חתמה על חוזה הפצה עם חברת אפל לשיווק מכשירי האייפון בסין, כפי שטענו השמועות מוקדם יותר השבוע, כך מדווחות היום (ו') סוכנויות הידיעות והוול-סטריט ג'ורנל.

 

צ'יינה יוניקום מקווה כי האייפון

יעזור לה להתחרות בחברת צ'יינה מובייל, מובילת השוק אשר לה 498 מיליון לקוחות - יותר מכל מפעילה סלולרית בעולם. עם זאת, רשת הדור השלישי של צ'יינה מובייל מבוססת על תקני 3G מקומיים אשר אינם תואמים את רוב המכשירים שמיוצרים מחוץ לסין, מה שמקשה את יכולתה להתחרות באמצעות מכשירים מתקדמים ואטרקטיביים.

 

על פי הדיווחים, צ'יינה יוניקום תשווק בעצמה את מכשירי האייפון אותם היא תקנה במרוכז מאפל, ולא תפעל בצורה המקובלת בה מפעילת הסלולר פועלת כמשווקת מקומית של אפל. המכשירים אותן היא תמכור יכללו מכשירי דור שני ושלישי, אבל לא יכללו את אפשרות ה-WiFi אשר נמכרת כחלק מהאייפון ברוב חלקי העולם.

 

מנכ"ל צ'יינה יוניקום צ'אנג צ'יאובינג מסר כי מכירות האייפון צפויות לשפר את רווחי החברה ולעזור לה לפנות לשוק העירוני המתקדם, שם הסמארטפון נחשב לסמל סטטוס. בעזרת המגזר הזה מקווה צ'יינה יוניקום לגדול לשליש משוק הדור השלישי בסין.

 

צ'יינה טלקום, המפעילה השלישית בגודלה עם 42 מיליון לקוחות, נמצאת במגעים עם חברות פאלם ו-RIM כדי לשווק את הסמארטפונים שלהם, ה-Palm Pre והבלקברי. צ'יינה מובייל, המובילה, מסרה כי היא פועלת עם יצרניות הטלפונים הסלולרים ותצא בקרוב לשוק עם מספר מכשירי דור שלישי תוצרת סמסונג, נוקיה ו-HTC, כולל מכשירים מבוססי מערכת ההפעלה של גוגל, אנדרויד.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x