$
חדשות טכנולוגיה

וול סטריט ג'ורנל: מנכ"ל אפל מפקח מקרוב על פיתוח הטאבלט

אפל לא אישרה את השמועות לגבי מחשב הלוח שהיא מתכננת, אולם לטענת הוול סטריט ג'ורנל, סטיב ג'ובס מעורב בעצמו בפיתוח המכשיר החדש עד לרמת הפרטים הקטנים, כפי שהשתתף בפיתוח האייפון

עומר כביר 11:2725.08.09

מנכ"ל ומייסד אפל, סטיב ג'ובס, חזר לעבוד ובחברה ומפקח מקרוב על פיתוח מחשב הלוח (טאבלט) שלה – כך מדווח העיתון וול סטריט ג'ורנל. לפני כמה חודשים יצא ג'ובס לחופשה מפעילותו בחברה על מנת לעבור השתלת כבד.

ג'ובס. העובדים לא מרוצים מהפיקוח הצמוד ג'ובס. העובדים לא מרוצים מהפיקוח הצמוד צילום: בלומברג

 

גורמים שמקורבים לנושא אמרו לעיתון שמאז חזרתו לאפל בסוף יוני מקדיש ג'ובס כמעט את כל תשומת לבו לגאדג'ט החדש של החברה ומתעמק בפרטים הקטנים ביותר. העובדים אשר עוסקים בפרויקט נתונים לפיקוח הדוק של ג'ובס, בעיקר בכל הקשור לאסטרטגיות הפרסום והשיווק של המחשב. הגורמים לא מסרו פרטים נוספים על המחשב או את תאריך ההשקה הצפוי שלו.

 

לטענת המקורות, הפיקוח הקרוב של ג'ובס צורם לכמה עובדים, שהתרגלו לחופש פעולה נרחב יחסית בעת שהמנכ"ל היה בחופשה. "אנשים צריכים להסתגל", אמר אחד המקורות.

 

באימייל ששלח ג'ובס בתגובה לוול סטריט ג'ורנל הוא הצהיר כי "חלק ניכר מהמידע בכתבה לא מדויק". דובר אפל סירב למסור תגובה נוספת.

 

מעורבותו של ג'ובס מעידה על החשיבות שמייחסת אפל למחשב הלוח. על פי דיווחים שונים, בחודשים שלפני השקת האייפון הראשון ב-2007 פיקח המנכ"ל כמעט על כל פרט בפיתוח, כולל זווית העקמומיות בגב המכשיר.

 

שמועות על מחשב הלוח שאפל מפתחת מסתובבות בתעשייה קרוב לעשור. כבר בתחילת 2000 רשמה אפל פטנט הקשור למחשב לוח. לדברי מקורות, בשנים האחרונות חדל ג'ובס את פיתוח מחשב הלוח של אפל פעמיים, פעם אחת בגלל בעיה באורך חיי סוללה ופעם שנייה בגלל מחסור בזיכרון מספק.

 

אנליסטים רבים מעריכים שמחשב הלוח של אפל, לכשיושק, יהיה מכשיר מולטימדיה שיאפשר ללקוחות לצפות בסרטים ובתוכניות טלוויזיה, לשחק משחקים, לגלוש ברשת ואולי אף לקרוא ספרים ועיתונים דיגיטליים.

 

לפי ההערכות, המחשב עתיד להיות מושק בסוף השנה הזו או בתחילת השנה הבאה, ומחירו יהיה בין 399 דולר ל-999 דולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x