$
חדשות טכנולוגיה

לבארנס אנד נובל יש ספר אלקטרוני חדש

רשת הספרים הודיעה על שיתוף תוכן עם Irex ההולנדית, המייצרת קורא אלקטרוני שיושק בארה"ב כבר בסתיו. החנות המקוונת של הרשת כבר תומכת בקורא של Plastic Logic, אך הוא יגיע לשוק רק באמצע 2010

יוסי גורביץ 16:5725.08.09
בארנס אנד נובל, רשת חנויות הספרים הגדולה בארה"ב, הודיעה אתמול (ב') כי הספרים הדיגיטליים שלה יימכרו בחודשים הקרובים על קורא הספרים הדיגיטלי של החברה ההולנדית Irex. איירקס אישרה את הידיעה אך רמזה כי השותפות לא תהיה בלעדית וכי איירקס תוכל למכור גם ספרים דיגיטליים של חברות אחרות.
הקורא האלקטרוני של Irex הקורא האלקטרוני של Irex צילום: cc-by-barisione

 

בארנס אנד נובל הודיעה לפני כחודש כי היא נכנסת מחדש לתחום הספרים הדיגיטליים – שאותו זנחה בתחילת העשור – וכי חתמה עם חברת Plastic Logic על חוזה שבמסגרתו יהפוך קורא הספרים האלקטרוני של Plastic Logic לקורא הספרים הבלעדי שלה. אלא שקורא הספרים של Plastic Logic יהיה זמין, ככל הנראה, רק

לקראת אמצע השנה הבאה.

  

קורא הספרים של איירקס עדיין לא זמין בארה"ב, אבל מכירתו באירופה כבר החלה. מדובר במכשיר בעל צג מגע בגודל 8.1 אינצ'ים וחיבור אלחוטי באמצעות רשת הדור השלישי. הקורא האלקטרוני של איירקס צפוי להגיע לארה"ב בסתיו.

 

בארנס אנד נובל נכנסת מאוחר יחסית לשוק קוראי הספרים הדיגיטליים. לאחרונה הכריזה סוני על קורא ספרים דיגיטלי קטן וזול, ה-RPE, בנסיון לקרוא תיגר על הקינדל. יתרונה של בארנס אנד נובל הוא מספר הכותרים הדיגיטלים שברשותה: יש כ-750,000 מהם, בעוד שמספר הספרים הזמינים לקינדל נאמד בכ-300,000. החלטתה של הרשת למכור את ספריה באמצעות הקורא של איירקס עשויה להצביע על רצונה להיכנס לשוק מוקדם ככל האפשר, ולא להמתין ליציאתו של הקורא של Plastic Logic.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x