• תפריט
חדשות טכנולוגיה

גם חנות השירים והווידיאו iTunes עשויה להגיע לישראל

נציגי היבואנית של אפל בארץ מנסים לשכנע את החברה לאפשר לבעלי כרטיס אשראי ישראלי לרכוש שירים ופרקי סדרות באמצעות החנות המקוונת

גילעד נס 08:2625.08.09

בשבועות האחרונים מנסים נציגים של חברת iDigital, יבואנית אפל בישראל, לשכנע את חברת אפל לאפשר לבעלי כרטיס אשראי ישראלי לרכוש שירים ופרקי סדרות באמצעות החנות המקוונת iTunes.

 

אם המגעים יישאו פרי, חנות השירים והווידיאו iTunes תיפתח בפני ישראלים כבר בשנה הקרובה, ותאפשר

להוריד למחשב ולאייפון וידיאו ומוזיקה.

 

iTunes היא חנות המוזיקה הדיגיטלית הגדולה בעולם, ואחראית ל־70% ממכירות קובצי המוזיקה ברשת. מאז פתיחתה ב־2003 ועד ינואר 2009 נמכרו בה יותר מ־6 מיליארד שירים. כיום היא מציעה להורדה בתשלום 10 מיליון שירים וכ־2,500 סרטים. עם הפיכתה לנגישה לקהל ישראלי תיווצר גם אפשרות לגבש הסכם בין חברות התקליטים הישראליות לבין אפל. הסכם כזה יאפשר גם לבעלי אייפונים וגם לבעלי מחשבים אישיים שאינם מחזיקים באייפון לרכוש מוזיקה ישראלית, דבר שיהיה אתגר חדש לעסקי שיווק המוזיקה של חברות הסלולר, וישחזק את מעמדה ואת כוחה של אפל בישראל.

 

תוכנת iTunes, שדרכה אפשר לגלוש לחנות המקוונת, היא כלי שימושי בזכות עצמו. היא תאפשר לבעלי אייפונים לגבות במחשב את המידע שבמכשירם, וכן לסנכרן את המכשיר עם תוכנות שונות כגון אאוטלוק. התוכנה מאפשרת כבר היום להתחבר לחנות היישומים של אפל AppStore ולרכוש ממנה יישומים באמצעות כרטיס אשראי ישראלי.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x