• תפריט
חדשות טכנולוגיה

הטלוויזיה הסלולרית מתקשה להמריא

שידורי טלוויזיה בסלולר זמינים בכל מקום ולכל אדם, אך למרות זאת צמיחתם איטית מאוד, ומתוך מיליארדי צופים פוטנציאליים רק עשרות מיליונים צופים בטלוויזיה בסלולר. יש מי שטוען שהפתרון הוא תוכן חינמי

יוסי גורביץ 10:1224.08.09
אף שלשידורי טלוויזיה בסלולר יש יתרון ניכר על שידורי לוויין או כבלים, ואפילו על שידורים במחשב – אפשר לצפות בהם בכל מקום והמשתמש כבר מצויד במכשיר הקליטה – השימוש בהם איננו צומח כמצופה. כך מדווח הבי.בי.סי.

 

כ-54 מיליון בני אדם, על פי ההערכות, יצפו בשידורי טלוויזיה סלולרית במהלך 2009, ומספרם צפוי לגדול לכ-300 מיליון עד 2013 – אך זה אחוז זעום ביחס לאנשים המחזיקים במכשיר טלוויזיה ובמכשיר סלולרי, שמספרם נאמד במיליארדים.
הצופים לא מגבילים את עצמם לקטעים קצרים. המחשה הצופים לא מגבילים את עצמם לקטעים קצרים. המחשה צילום: cc-by-Karl Baron

 

מסקר של חברת המחקר InStat עולה כי 20% מהמחזיקים בסלולר המסוגל לשדר טלוויזיה צופים בו מדי יום, והשאר צופים בו שלוש פעמים בשבוע. משך הזמן של הצפייה עולה: שני שלישים מהצופים אמרו כי הם משתמשים במכשיר לצפייה בטלוויזיה במשך כ-30 דקות בממוצע. בתחנת הטלוויזיה הסלולרית FLO TV קיבלו את הנתונים הללו בסיפוק, ואמרו שהם מוכיחים שבניגוד למה שנטען בראשית ימיו של השירות, הצופים לא מגבילים את עצמם לקטעים קצרים, של כחמש דקות לכל היותר. סמנכ"ל הפרסום של התחנה, ג'ונתן ברזילי, אמר כי ניכר שימוש ער בשירותיה במקרים של חדשות מתפרצות, תחרויות ספורט מדוברות, ואירועים חריגים, כגון הלווייתו של מייקל ג'קסון.

 

במחקר של חברת נילסן נמצא כי 13.4 מיליון אמריקאים צופים בטלוויזיה בסלולר, וכי הם משתמשים בסלולרי לשם כך במשך 3.5 שעות – יותר מהממוצע לצפייה בטלוויזיה מקוונת, שהוא שלוש שעות. עם זאת, הצמיחה במספר המשתמשים שולית: בשנה שעברה, היו 13 מיליון צופים בארה"ב.

 

האנליסט הבכיר פרנק דיקסון אמר לבי.בי.סי ש"הטלוויזיה הסלולרית פשוט לא גדולה כפי שציפו שתהיה.... לכולם יש טלוויזיה ולכולם יש סלולרי, כך שבתעשייה חשבו שהשילוב של שניהם יהיה ענק. בפועל, שידורי טלוויזיה חיים בסלולרי נוסקים לאט מאוד". דיקסון אמר עוד כי אחד הגורמים לכך הוא העדר תוכן חינמי, והעובדה שהצופים צריכים לשלם דמי מנוי. להערכתו, אם יהיה תוכן חינמי הממומן באמצעות פרסומות, מספר הצופים יעלה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x