$
אינטרנט

פייסבוק מסתבכת בקנדה

נציבות הפרטיות הקנדית דרשה מפייסבוק להפסיק לשמור את פרטי המשתמשים ולחלוק אותם עם צד שלישי, והקציבה לה חודש להגיב לדרישתה - מועד שיפוג היום. פייסבוק טרם צייתה

יוסי גורביץ 10:4217.08.09
לפני חודש מצאה נציבות הפרטיות הקנדית כי הרשת החברתית פייסבוק עוברת על חוקי הפרטיות של קנדה, והורתה לה לתקן את התקלות הללו בתוך חודש, מועד שיפוג היום. עד כה, נמנעה פייסבוק מלציית להוראה.

 

נציבות הפרטיות מצאה שפייסבוק פוגעת בפרטיותם של משתמשים בכך שהיא

לא מאפשרת להם למחוק את פרטיהם מהרשת: אין אפשרות למחוק חשבונות פייסבוק, אלא רק "להקפיא" אותם. כמו כן הביעה הנציבות חשש מכך שפייסבוק מעבירה את פרטי המשתמשים לצד שלישי – באמצעות אפליקציות - ומהנחיות הפרטיות הלא ברורות של הרשת.

 

באם לא תציית פייסבוק להוראת הנציבות עוד היום, עומדת בפני הנציבות האפשרות לתבוע את פייסבוק בבית המשפט הפדרלי ולדרוש ממנה לשנות את נהליה. אם כך יהיה – דוברת הנציבות אמרה לרויטרס ש"מוקדם לדבר על כך" – תהיה זו התביעה הראשונה כנגד פייסבוק מחוץ לארה"ב. אחראי הפרטיות של פייסבוק אמר, בעקבות הוראת הנציבות, שלמיטב הבנתו פייסבוק מצייתת לחוקים הקנדיים.

 

בעיות הפרטיות של פייסבוק עלו לאחרונה לכותרות: משתמש הופתע לגלות שתמונתה של אשתו החוקית משמשת בפרסומת בפייסבוק לאתר היכרויות, ומשתמשים אחרים הבחינו שכאשר הם מבקשים "חברות" ממשתמש אחר, הם נחשפים לזרם ההודעות שלו – גם אם המשתמש טרם אישר את הבקשה. דו"ח פנימי של האיחוד האירופי קבע גם הוא כי פייסבוק מסכנת את פרטיותם של המשתמשים..

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x