שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

על מיקרוסופט ייאסר למכור את וורד בארה"ב

מיקרוסופט ערערה על קנס של 200 מיליון דולר שהוטל עליה במאי באשמת הפרת פטנט. שופט פדרלי השאיר את הקנס על כנו, וקבע כי עליה להפסיק לשווק את גרסאות ה-Professional של וורד

אבנר קשתן 16:2712.08.09
בשנת 2003 הוסיפה מיקרוסופט למעבד התמלילים וורד את היכולת לשמור את המסמכים בפורמט הפתוח XML, ולא רק בקובצי DOC. בשנת 2007 הפך הפורמט החדש לברירת המחדל, לשמחתם של רבים שדאגו ליכולת לקרוא את המסמכים גם ללא תמיכתה של מיקרוסופט. עכשיו נראה כי ניסיונותיה של מיקרוסופט לעבור לפורמט נתקלים במכשולים, לאחר ששופט פדרלי קבע כי פורמט הקבצים החדש מפר פטנטים, כך דיווח אתמול (ג') אתר חדשות הטכנולוגיה cnet.

 

בחודש מרץ 2007 הגישה חברת i4i הקנדית תביעה כנגד מיקרוסופט על הפרה של פטנט אשר ניתן לה בשנת 1998. הפטנט מתייחס לאפשרות לסמן בגופו של מסמך חלקים ולהוסיף עליהם תוויות, לדוגמה "שם הלקוח", אשר תישמר יחד עם תוכן המסמך ועיצובו בפורמט הפתוח.

 

סלע המחלוקת: מידע נוסף בוורד סלע המחלוקת: מידע נוסף בוורד צילום מסך
 

בחודש מאי 2009 קבע שופט פדרלי כי הטכנולוגיה, הקיימת בכמה מהדורות של מעבד התמלילם, אכן מפירה את הפטנט, וחייב את מיקרוסופט לשלם לחברה 200 מיליון דולר. בתגובה מסרה מיקרוסופט כי היא מאמינה שהפטנט אינו תקף, ולכן תערער על תשלום הפיצויים.

 

בפסיקה אתמול בערעור קבע השופט כי על מיקרוסופט להפסיק בתוך 60 יום כל ניסיון למכור או לשווק את המהדורות של וורד אשר מסוגלים לקרוא או לכתוב את המאפיינים הנוספים הללו. מהדורות אלה כוללות את מהדורות ה-Professional ומעלה של וורד, אך לא את הגרסאות הביתיות של מעבד התמלילים. בנוסף, קבע השופט כי על מיקרוסופט לשלם 40 מיליון דולר נוספים על כך שהמשיכה לשווק את וורד גם לאחר שנקבע כי הוא מפר פטנטים, ועוד 37 מיליון דולר ריבית על התשלום הקודם.

 

האיסור לשווק את התוכנה נובע מפסיקה שניתנת במשפטי פטנטים, כשנקבע כי המשך מכירת המוצר יגרום לנזק בלתי הפיך לבעלת הפטנט. לאור זאת, יש להניח כי הוא יבוטל ברגע שמיקרוסופט תגיע להסכים רישוי הפטנט מול חברת i4i.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x