אינטרנט

מיליארד הורדות לפיירפורקס

הדפדפן העצמאי, על גרסאותיו השונות, חצה את קו מיליארד ההורדות במהלך סוף השבוע. על פי ההערכות, 300 מיליון משתמשים ברחבי העולם בפיירפוקס על בסיס יומי, ונתח השוק שלו עומד על 31%

יוסי גורביץ 10:2002.08.09

הדפדפן העצמאי פיירפוקס חגג אתמול (ש') את חציית קו מיליארד ההורדות של התוכנה. מדובר בסך כל הורדות פיירפוקס, על שלל גרסאותיו, מאז הושק הדפדפן ב-2004. לרגל האירוע השיקה מוזילה, הקרן המממנת את פיתוח הדפדפן, אתר בשם "מיליארד ואתה", שבו נכתב כי היא "המומה ונדהמת מההישג".

מיליארד הורדות בחמש שנים. מנכ"ל קרן מוזילה, ג'ון לילי מיליארד הורדות בחמש שנים. מנכ"ל קרן מוזילה, ג'ון לילי צילום: cc-by ג'וי איטו

 

על פי ההערכות, כ-300 מיליון גולשים משתמשים בפיירפוקס על בסיס יומיומי - נתח שוק של כ-31%. הגידול בנתח השוק של פיירפוקס באה בעיקר על חשבון הדפדפן הדומיננטי בשוק, אינטרנט אקספלורר של מיקרוסופט – שגרסאותיו השונות מחזיקות בנתח שוק של 60%. שאר הדפדפנים – ספארי של אפל, כרום של גוגל ואופרה – מתחלקים ביניהם בשאר נתח השוק.

  

מאז צאתו של פיירפוקס, המבוסס על קוד פתוח, הוא הגדיל לאט אך בעקביות את נתח שוק שלו בתחום. באירופה נתח השוק שלו גבוה אף יותר, ועומד על 39% - קרוב מאוד לנתח השוק של אינטרנט אקספלורר שם, העומד על 46%.

 

יצוין כי אינטרנט אקספלורר 8, הגרסה החדשה של הדפדפן של מיקרוסופט, רשם כ-200 מיליון הורדות בארבעת החודשים האחרונים – והעובדה שהדבר נעשה ללא מסע פרסום משמעותי מצד מיקרוסופט מעידה כי למרות טענותיה של האחרונה, יש יתרון מובהק לשיווק הדפדפן יחד עם מערכת ההפעלה חלונות, כפי שציין אתר חדשות הטכנולוגיה cnet.

 

בסוף 2007 הוגשה נגד מיקרוסופט תביעה לוועדת הרגולציה של האיחוד בטענה שהיא פוגעת בתחרות

בכך שהיא כוללת את הדפדפן אינטרנט אקספלורר כחלק מחבילת מערכת ההפעלה שלה, חלונות. כתוצאה מכך, לפני כשבוע הגיעה מיקרוסופט להסכמה עם הרגולטורים של האיחוד, ולפיה משתמשי חלונות המתגוררים באיחוד האירופי  יוכלו, עם התקנת מערכת ההפעלה, לבחור איזה דפדפן הם רוצים להתקין כברירת המחדל שלהם. תחילה הוגבלה הבחירה הזו לחלונות 7 העתידית, ואחר כך הסכימה מיקרוסופט לאפשר ברירה דומה עם התקנת חלונות ויסטה ו-XP.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x