$
חדשות טכנולוגיה

מכירות הנטבוקים עולות, האם אינטל עומדת בקצב?

מקורות בתעשייה טוענים כי הדור הבא של מעבדי אינטל למחשבים הזעירים ייצאו רק ב-2010, ולא השנה כפי שתוכנן. באינטל מכחישים וטוענים כי כבר בספטמבר יציגו את המעבדים החדשים

אבנר קשתן 15:3430.07.09
מקורות בתעשייה טענו השבוע כי הסדרה החדשה של מעבדי אטום (Atom) של אינטל, המיועדים לנטבוקים, לא תשווק ליצרני המחשבים במחצית השנייה של 2009 כמתוכנן, אלא רק ברבעון הראשון של שנת 2010. העיכוב בייצור הסדרה - הידועה בשם הקוד Pine Trail-M - עלול לדחות את שיווקם של מחשבי נטבוק,
הזוכים להצלחה למרות המיתון.

 

על פי ג'ואן צ'ין, אנליסטית בעיתון תעשיית השבבים DigiTimes, יצרני המחשבים מחכים להתבהרות המצב בשוק בעקבות הדחייה של אינטל. חברות אסוס ואייסר, המובילות בשוק הנטבוקים, יתמקדו דווקא במחשבים ניידים דקים, בגדלי מסך של 12 עד 15 אינץ', המשתמשים במעבדים שונים מאשר מחשבי הנטבוק הקטנים יותר, בגדלי מסך של 7 עד 10 אינץ'.

 

מעבדי האטום החדשים, המכילים כרטיס גרפי המשולב עם המעבד, אמורים לעמוד בליבם של סדרת הנטבוקים החדשה של אסוס, eee T91/T101, המבוססת על מסכי מגע Multitouch, בדומה למכשירי האייפון. הסדרה החדשה מיועדת לצאת לשוק בתיאום עם מערכת ההפעלה החדשה של מיקרוסופט, חלונות 7, התומכת במסכי המגע החדשים.

 

בתגובה לשמועות מסר מולי אדן, מנהל חטיבת המכשירים הניידים של אינטל, כי סדרת Pine Trail אינה מתעכבת והיא עומדת ביעדים. "אנחנו עומדים למכור את המוצר בחצי השני של השנה", אמר בכנס של אינטל אתמול (ד'). "בואו לכנס המפתחים שלנו בספטמבר ותוכלו לראות את בשלותו של המוצר".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x