$
חדשות IT

אוויה תרכוש את החטיבה העסקית של נורטל ב-475 מיליון דולר

בעקבות הרכישה תהיה אוויה - שהיתה מהמתחרות העיקריות של נורטל - לחברת הטלפוניה הקווית הגדולה בעולם. מנכ"ל אוויה קווין קנדי אמר כי יפעל לאחד במהירות את הפעילות של שתי החברות

אסף גלעד 13:5321.07.09

מכירת נורטל בסגנון ה"סלמי" נמשכת גם היום, עם הודעתה של ענקית התקשורת האמריקאית אוויה (Avaya) כי תרכוש את החטיבה העסקית של אחת מהמתחרות הגדולות שלה עד לאחרונה, נורטל, תמורת 475 מיליון דולר. הרכישה תהפוך את אוויה לשחקנית הראשונה בעולם באספקת ציוד טלפוניה קווית בעולם.

 

זו החטיבה השלישית שנורטל תמכור בקרוב, לאחר שנוקיה-סימנס הודיעה על כוונתה לרכוש את רכישת חטיבת הסלולר של נורטל - חטיבת ה-CDMA, ורדוור הישראלית תרכוש חטיבה נוספת תמורת 17 מיליון דולר.

סורין לופו מנכ"ל נורטל ישראל סורין לופו מנכ"ל נורטל ישראל צילום: בועז אופנהיים

 

מנכ"ל אוויה, קווין קנדי, ציין כי הוא מחויב להגן על השקעותיהם של לקוחות אוויה ונורטל, ולאחד במהירות האפשרית את הפעילות של שתי החברות.

 

ההשלכות על מרכז נורטל בישראל טרם ידועות. אף שאוויה מסרה הודעה רשמית על דבר הרכישה, למעשה נותרו לה עוד כ-40 יום עד שהעסקה תקבל את האישור הסופי מבית המשפט בארה"ב, ורק אז יתחיל המשא ומתן על האופי שבו ישולבו נכסי נורטל באוויה. סביר להניח שהפעילות העסקית של נורטל בישראל, המיוצגת על ידי בינת, תישאר על כנה לפחות בחודשים הקרובים ותעבור לידיה של אוויה רק לאחר מכן.

 

סורין לופו, מנכ"ל נורטל ישראל, שוהה בימים אלה בקנדה על מנת ללמוד את פרטי השינויים שעוברת ענקית התקשורת בתקופה האחרונה עקב המשבר שנקלעה אליו. לופו ציין בפני "כלכליסט" כי עדיין אינו יודע כיצד הרכישה תשפיע על אופי הפעילות של החברה, אך הוא מקווה שמרבית העובדים בחטיבה העסקית של נורטל יעברו בסופו של דבר לאוויה.

 

"נמשיך לתמוך בלקוחות החברה כפי שעשינו תמיד", אמר לופו. "תהליך המכירה עצמו ייקח עוד חודשים רבים, ונדאג שיעבור ללא זעזועים". לופו מסר כי גם פעילות חטיבת המיתוג ואספקת פתרונות התקשורת הדיגיטלית VoIP עומדת לפני מכירה. לדבריו, "אנו מקווים לעבוד עם קונה חדש בהקדם האפשרי".

 

מנכ"ל נורטל העולמית מייק זפירובסקי ציין בתקשורת האמריקאית כי נורטל עדיין מחזיקה ב-2.5 מיליארד דולר במזומן ובעוד 2.7 מיליארד דולר בנכסים, והיא מעוניינת למכור 3,000 פטנטים מתוך 5,000 שרשומים על שמה.

 

החטיבה העסקית של נורטל הכניסה 395 מיליון דולר ברבעון הראשון של השנה, 40% פחות מהרבעון המקביל אשתקד, והכנסות אלה היוו כ-23% מכלל הכנסות החברה. עם זאת, בשורה התחתונה גדלו הפסדי נורטל מ-83 מיליון דולר בשנה שעברה ל-128 מיליון השנה.

 

מנורטל ישראל נמסר כי "פעילותה החברה בארץ, השייכת לחטיבה העולמית הנמכרת, כלולה בעסקת אוויה. השלמת העסקה צפויה להתקיים רק בעוד כמה חודשים והיא כפופה לאישור בית המשפט המחוזי בתל אביב".

 

"מכל מקום", מסרה החברה, "השלמת העסקה לא תשפיע על ניהול העסקים בישראל ולא תיפגע בשירותים שנורטל ישראל מעניקה ותעניק ללקוחותיה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x