$
אינטרנט

שינוי דמוגרפי בפייסבוק: לא רק צעירים גולשים באתר

בחצי השנה האחרונה נרשמה בארה"ב עלייה של כ-513% במספרם של בני ה-55 ומעלה המנויים ברשת החברתית הפופולרית, ואילו במספרם של הסטודנטים חלה ירידה של 21.7%

יוסי גורביץ 14:4708.07.09
האם פייסבוק עומדת בפני מהפך דמוגרפי? הרשת החברתית, שבמקור היתה מיועדת לקשר בין חברים לאוניברסיטה, בהווה ובעבר, מושכת כעת בעיקר מבוגרים – בקרב האמריקאים לפחות.

 

על פי מחקר של חברת הייעוץ האמריקאית iStrategy Labs, המתבסס על הנתונים שמעבירה פייסבוק למפרסמים, הרשת
החברתית גדלה ב-70% בארה"ב בחצי השנה האחרונה, והוסיפה 18 מיליון משתמשים מעל גיל 35. מספרם של בני ה-55 ומעלה בפייסבוק זינק בכ-513%, והם מהווים כעת כ-5.8 מיליון מכלל בסיס המשתמשים של הרשת החברתית בארה"ב, שעומד על כ-72 מיליון.

 

בפלח האוכלוסייה שבין גילאי 35 ו-54 חלה הצמיחה הגדולה ביותר מבין קבוצות הגיל, ובמקביל הצעירים נושרים מפייסבוק: נרשמה ירידה של 21.7% במספר האנשים המגדירים את עצמם כסטודנטים וירידה של כ-16.5% במספרם של המוגדרים כתלמידי תיכון.

 

הירידה במספר המצטרפים הצעירים איננה מעידה על נטישה דווקא, אלא על הצטרפות איטית יותר. כ-18 מיליון משתמשים נמצאים בכל אחת מקבוצות הגיל 18-25 ו-25-34; לפני חצי שנה, המספרים היו 17.2 מיליון ו-11.2 מיליון, בהתאמה. רצוי לציין שוב שהמספרים הללו מתייחסים רק למשתמשיה האמריקאים של פייסבוק. ההערכות הן שאחת הסיבות לירידה במספרם של תלמידי התיכון והסטודנטים היא שצעירים מעדיפים שלא להגדיר את עצמם כסטודנטים או כתלמידי תיכון, כדי להקשות על המוסד הלימודי לעקוב אחריהם באמצעות האתר.

 

יצוין שמבחינה כלכלית, להתבגרות בסיס המשתמשים יש פוטנציל חיובי לפייסבוק: מבוגרים הינם, ככלל, מבוססים יותר כלכלית, והמשמעות היא עלייה במחירי המודעות המופנות אליהם.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x