שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
סטארט-אפים והון סיכון

דאסו סיסטמס מפטרת 86 עובדים

מנכ"ל החברה לכלכליסט: "זהו בעיקרו מהלך עצוב. הוא משפיע וישפיע על אנשים רבים ברמה האישית"

אסף גלעד 12:0930.06.09

אל חברות זרות רבות כגון נטאפ, זאנגו וסטרייקר, שצימצמו את פעילותן בישראל, מצטרפת כעת גם חברת ההייטק הצרפתית דאסו - שתפטר בישראל 86 עובדים, מרביתם מהנדסי תוכנה.

 

היום (ג') נערכים שימועים לעובדי החברה בכפר-סבא ובימים הקרובים יקבלו העובדים מכתבי פיטורים. לאחר המהלך

ייוותרו במרכז החברה כ-60 עובדים שיעסקו במכירות ובתחזוקת המוצר הקיים שפותח על ידי החברה, מערכת התכנון V5.

 

מנכ"ל דאסו סיסטמס בישראל, אלכס זלצר, אמר לכלכליסט: "זהו בעיקרו מהלך עצוב. הוא משפיע וישפיע על אנשים רבים ברמה האישית, ואנו נעשה כמיטב יכולתינו לעזור לעובדים במציאת עבודה חלופית באמצעות שירותי ייעוץ קריירה וחברות השמה".

 

מרכז הפיתוח של דאסו בכפר סבא מתבסס ברובו על רכישת הסטארט-אפ סמארטים (SmarTeam) בכ-35 מיליון דולר בשנת 1999.

 

המרכז בישראל היה שותף, יחד עם מרכזי פיתוח אחרים בעולם, לפיתוח התוכנה החדשה שדאסו העולמית שקדה עליה בחודשים האחרונים: מערכת ה-V6, שתאחד את גרסאות התוכנה הקודמות של החברה בה משתמשות עד היום אלפי חברות, תחת גרסא אחידה.

 

בשנה האחרונה החלה דאסו לצמצם את פעילות הפיתוח של V6 ולרכזו סביב מרכזי הפיתוח בסמוך לפריז ובבוסטון. מהלך דומה החל כבר בשנה שעברה בשארלוט שבארה"ב ובגרמניה. הוצאת מוצר הפיתוח העתידי של החברה מישראל, והשארת הסניף המקומי כסניף תחזוקה למוצר, מפסיקה למעשה את פעילות המרכז הישראלי כמרכז פיתוח. מתוך 60 העובדים שיוותרו בחברה לאחר תום מהלך הפיטורים, כ-10 יאיישו תפקידי מכירות ועוד כ-45 יאיישו תפקידי תחזוקה ופיתוח מצומצמים.

  

דאסו סיסטמס ישראל הוא הסניף הישראלי של ענקית התוכנה העולמית דאסו סיסטמס, מפתחת תוכנות תלת ממד ותוכנות ניהול מוצר לייצרניות רכב ותעשייה. לדאסו העולמית 100,000 לקוחות ב-80 מדינות בעולם. לחברה בישראל 60 לקוחות בהם מפעלי תעשייה וחברות הייטק.

  

"הפעילות של דאסו בישראל היתה מוצלחת, וצמחה בעשרות אחוזים" אמר זלצר. "היא ממשיכה לעשות עסקים לא רעים כיום ותמשיך גם בעתיד. אנו נבנה את עצמנו מחדש במהלך החצי שנה הקרובה על בסיס קטן יותר".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x