$
חדשות טכנולוגיה

אינטל ונוקיה רוצות לשנות את העולם

הודיעו על שת"פ חדש בפיתוח פלטפורמות מחשוב ניידות: "נפתח ביחד פלטפורמה ניידת חדשה, מעבר לסמארטפונים והנטבוקים"

בלומברג 21:4923.06.09

אינטל ונוקיה רוצות לשנות את עולם המחשוב הממוזער והסלולר, כפי שהוא מוכר לנו. בשיחת ועידה טלפונית אישרו היום שתי החברות את הדיווחים המוקדמים שפורסמו כמה שעות קודם לכן על שיתוף פעולה חדש בין הענקיות. "נפתח ביחד פלטפורמה ניידת חדשה, מעבר לסמארטפונים והנטבוקים", אמרו החברות.

 

החברות

לא סיפקו כמעט פרטים על התוכניות שבפיתוח. הן ציינו כי הן יכללו קידום של פרוייקטי תוכנה בקוד פתוח ושת"פ בטכנולוגיית ה-HSPA. כמו כן, לדברי כמה מקורות, השת"פ יכלול גם פיתוח המבוסס על גרסה מוקטנת של מעבדי המחשבים של אינטל, אטום.

 

לדברי המקורות, מדובר בפריצת הדרך הגדולה ביותר עד כה במאמצי ההתרחבות של אינטל לשוק הטלפונים, לאחר יותר מעשור של ניסיונות. "אפילו אם הם יזכו רק לנתח מהעסקים של נוקיה, עדיין מדובר בעניין גדול," אמר האנליסט וויל שטראוס מחברת פורווד קונספטס. "נוקיה היא עדיין יצרנית הטלפונים הסלולאריים הגדולה בעולם.".

 

ב-2006 ביטל מנכ"ל אינטל פול אוטליני את ההשקעה בגובה חמישה מיליארד דולר של קודמו בתפקיד בפיתוח שבבים לטלפונים, מאחר שהחברה נכנסה בשלב מאוחר יחסית לשוק ולא הצליחה להשיג מספיק לקוחות. כעת אוטליני מקדם שוב את התחום, בניסיון להפחית את התלות של החברה ממחשבים, שמהווים יותר מ-90% מהמכירות שלה. בשנה שעברה נמכרו ברחבי העולם 1.21 מיליארד טלפונים סלולאריים. כמו כן, הטלפונים החכמים החדשים קרובים ביכולתיהם לנטבוקים, להם מייצרת אינטל שבבים בהצלחה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x