• תפריט
הסטארטאפים המובילים 2009

מוביאפ: 800 אלף דולר יושקעו מטעם ועדת החממות וקרן מעין ונצ'ורס

החברה פיתחה רשת חברתית מקומית למכשירים סלולריים בשם "Mingler" מבוססת בלוטות', ללא תלות באינטרנט וללא עלות גלישה

צמרת פרנט 20:4522.06.09

חברת הסטראט אפ מוביאפ שנחשפה לראשונה לפני כשנה ב"כלכליסט" זכתה היום (ב') להשקעה של 800 אלף דולר מטעם ועדת החממות הטכנולוגיות בראשות המדען הראשי במשרד התמ"ת וקרן ההון סיכון מעין ונצ'ורס.

 

מוביאפ נוסדה על ידי יוני כהנא, רענן נבט ואלון גמליאל, אליהם הצטרף לאחרונה כשותף איש העסקים אורן מוסט, משנה לנשיא סלקום לשעבר. החברה פיתחה רשת חברתית מקומית למכשירים סלולריים בשם "Mingler" מבוססת בלוטות', ללא תלות באינטרנט וללא עלות גלישה.

 

הרשת מאפשרת לנוכחים באירועים כמו תערוכות, מרכזי בילוי, קמפוסים ומרכזי קניות לתקשר ביניהם באמצעות הטלפונים הניידים. ברגע שהנוכחים נכנסים לתחום השירות של "Mingler" הם מקבלים הזמנה להתחבר לרשת שמאפשרת להם לצפות בפרופילים של הנוכחים במתחם, לשלוח ולקבל הודעות בדומה לרשת הפייסבוק. היישום מתממשק גם לרשתות החברתיות באינטרנט.

 

"הרעיון למוצר הגיע בעקבות ההייפ סביב הפייסבוק", סיפר כהנא בראיון לכלכליסט: "אמרתי לעצמי שזה יכול להיות מגניב ליישם את זה במקומות ספציפיים כמו פאב או מועדון - בלי תלות באינטרנט - ולדעת על האנשים סביבי. חשבתי על כל המכשירים המתוחכמים שבכיס של כל אחד, מה אפשר לעשות איתם, וכך הגעתי לשימוש בבלוטות'. לאנשים יש תפיסה צרה של הבלוטות'. הם חושבים שזה מיועד רק לאוזנייה או לחיבורים קצרי טווח ותכליתיים, אני החלטתי לקחת את זה רחוק יותר".

 

כהנא מציין כי המשבר הכלכלי והקושי להשיג משקיעים גרמו למיזם להתקדם לאט מהרצוי, אך אין ספק כי ההשקעה תסייע רבות. כרגע מותקנת המערכת בפאב הרוזה, בתל אביב וכהנא מקווה כי כבר בחודשים הקרובים תורחב הפעילות למתחמים נוספים.

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x