• תפריט
חדשות טכנולוגיה

האנטי וירוס החדש של מיקרוסופט - תוצרת כחול לבן

מרכז הפיתוח של מיקרוסופט בישראל חשף שני מוצרים חדשים מתוצרתו: אנטי וירוס חינמי שיושק בגרסת בטא מצומצמת מחר וייפתח לכלל הציבור בסוף השנה, ותוכנת מסנג'ר המיועדת למכשירים סלולריים

אסף גלעד 13:5922.06.09
מיקרוסופט חשפה הבוקר (ב') במרכז הפיתוח שלה בהרצליה את תוכנת האנטי וירוס החדשה שפיתחה - "מורו" (Morro) - והודיעה כי המוצר כולו פותח בישראל. את התוכנה, הקרויה על שמה של עיר קיט בברזיל,הציג אריאל כץ, ראש קבוצת הפיתוח שלה. כץ הודיע שהתוכנה תהיה זמינה לציבור משתמשים מוגבל (בטא סגורה) החל ביום ג' הקרוב, ותהיה זמינה להורדה ללא תשלום לכלל הציבור רק בסוף השנה. ישראל תהיה אחת מארבע המדינות הראשונות שבהן יושק המוצר, נוסף לסין, ברזיל וארה"ב.
משה ליכטמן מנכ"ל מרכז הפיתוח של מיקרוסופט בישראל. משה ליכטמן מנכ"ל מרכז הפיתוח של מיקרוסופט בישראל. צילום: יובל חן

 

"גילינו שמחצית ממשתמשי מיקרוסופט אינם מאובטחים כראוי מתוכנות זדוניות, מסיבות שונות, כגון תוכנות אנטי וירוס לא מעודכנת. גם אם יש להם תוכנה אחת או שתיים הם אינם מוגנים מפני כל האיומים", אמר כץ. "עוד ראינו שעל כל מחשב שנמכר בארה"ב נמכרים עוד 3 מחשבים ניידים בארצות מתפתחות. רצינו לתת מענה לתופעת הנטבוקים והמחשבים הקלים ההולכת ומתפשטת בעולם".

 

תוכנת מורו תעבוד הן על חלונות 7 והן על גרסאות קודמות של מערכת ההפעלה של מיקרוסופט, ויסטה ו-XP. נפח הזיכרון שהיא תתפוס יעמוד על 5 מגה-בייט. המערכת יודעת להתממשק לרשת האינטרנט ולזהות בה איומים, וכן לעבוד עם תשתית טכנולוגיות "'ענן".

 

וגם: "מסנג'ר סלולרי"

 

לדברי כץ, התוכנה לא פותחה כמענה למוצרי החברות המובילות כיום בתחום אבטחת המידע, כגון סימנטק או מק'אפי. "התוכנה נועדה למנוע את המצב שבו מרבית משתמשי מיקרוסופט אינם מוגנים, והוא נותן מענה טוטלי למערכת ההפעלה החדשה חלונות 7", הבהיר כץ.

 

במסיבת העיתונאים חשפה מיקרוסופט גם "מסנג'ר סלולרי" שפיתחה קבוצת הטלקום שלה, המעסיקה 120 עובדים. זו הפעם הראשונה שמחלקה זו משיקה מוצר מאז שהוקמה ב-2006. אבנר מור, מנהל הקבוצה, חשף את ה-"SMS messenger", שמאפשר לקיים שיחות צ'ט בתוכנת המסנג'ר, באמצעות טלפון סלולרי.

 

את השיחה ניתן לבצע בין שני סלולרים או בין הסלולרי למחשב האישי. "בניגוד ליישומים הקיימים כיום, בהם ICQ, אנחנו לא דורשים מבעל המכשיר להוריד תוכנה למכשיר,

עובדה שהופכת את המוצר ל'חלומו הרטוב' של כל מפעיל סלולרי". ואכן, מור מגלה כי המוצר כבר מוטמע במכשירים של כמה מפעילות סלולר בעולם, אך סירב לנקוב בשמן. "יש 3 מיליארד טלפונים סלולריים בעולם ו-800 מיליון משתמשי מסנג'ר, ואנחנו מאחדים אותם".

 

משה ליכטמן, מנכ"ל מרכז הפיתוח של מיקרוסופט בישראל, המכהן גם כסגן נשיא בכיר במיקרוסופט העולמית, יזם את הקמת קבוצת הטלקום בישראל, ובמידה רבה היא ההופכת את מרכז הפיתוח כולו למרכז האסטרטגי השלישי בחשיבותו בעולם. "המוצר שחשפנו היום הוא חלק מאסטרטגיה כוללת של פיתוח מוצרים שמחברים בין המכשירים שמקיפים את חיינו: הטלפון הסלולרי, המחשב, הטלוויזיה וקונסולת המשחקים", מכריז ליכטמן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x