$
חדשות טכנולוגיה

לראשונה בישראל: ספר אלקטרוני עם תמיכה בעברית

חברה ישראלית חשפה בשבוע הספר מכשיר קריאה אלקטרוני, הדומה לקינדל של אמזון, אך כולל ממשק עברי. המכשיר ייצא לשוק בשבועות הקרובים

דורה קישינבסקי 09:5012.06.09
חברת Bookware עומדת להשיק לראשונה בישראל מכשיר קריאה אלקטרוני עם תמיכה עברית מלאה. החברה הציגה בדוכן בשבוע הספר בתל אביב מכשיר קריאה ייעודי הדומה לקינדל של אמזון ולרידר של סוני. המכשיר מיוצר על ידי ג'ינקה, יצרנית מכשירי הקריאה המובילה בסין, ונמכר בארצות שונות תחת המותגים EZ Reader, Bebook ו-Walkbook. בישראל הוא יימכר עם ממשק עברי שפיתחו אנשי Bookware.

 

המכשיר דומה בגודלו לספר קריאה, אך דק יותר (עוביו סנטימטר אחד) והוא שוקל כ-200 גרם. הוא מכיל מסך "דיו אלקטרוני" בגודל 6 אינץ', שמדמה את חוויית הקריאה על נייר ואינו מסנוור כמו מסך מחשב רגיל. מלבד הצגת ספרים אלקטרוניים בפורמט TXT, HTML, epub, mobi ו-PDF, המכשיר יכול גם לנגן קבצי מוזיקה וספרים מוקלטים בפורמט MP3. מחירו בארץ יהיה 1300 שקל.

 

אלמוג בורשטיין, ממייסדי Bookware, אמר ל"כלכליסט" כי פיתוח הממשק העברי למכשיר כמעט הושלם והוא ייצא לשוק הישראלי "עוד מספר שבועות". לדברי בורשטיין, החברה מייעדת את המכשיר בישראל בעיקר לסטודנטים, שיוכלו לאחסן בו ספריה שלמה של ספרי לימוד. בניגוד לחלק ממכשירי הקריאה, כמו הדגם הראשון של קינדל, המכשיר מתוצרת ג'ינקה דווקא מסוגל להציג בצורה ברורה איורים, גרפים וסמלים מתמטיים, וניתן גם להדגיש בו קטעים מתוך הטקסט לצורך עיון ולמידה. בורשטיין אמר כי בדגמים הבאים שייובאו לארץ הסטודנטים יוכלו גם להוסיף הערות למסמכים הקיימים.

 

עד היום הגיעו לארץ מכשירי קריאה רק בייבוא אישי מחו"ל. את קינדל של אמזון אסור באופן רשמי למכור מחוץ לארה"ב, בגלל מגבלות הקשורות לזכויות יוצרים על ספרים אלקטרוניים. את סוני רידר ניתן להזמין מחנויות בחו"ל באמצעות האינטרנט ולשלוח לארץ, אולם חנות הספרים האינטרנטית של סוני איננה מקבלת תשלומים מישראל. שני המכשירים הללו גם אינם תומכים בעברית. מכשיר בולט אחר בשוק העולמי, Cybook של חברת Bookeen הצרפתית, תומך בעברית רק במסמכים בפורמט PDF.

 

מכשיר הקריאה האלקטרוני שישווק בישראל מכשיר הקריאה האלקטרוני שישווק בישראל

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x