$
אינטרנט

יוטיוב מגיע לטלוויזיה

גוגל הציגה את YouTube XL, גרסה מיוחדת של אתר הווידיאו המיועדת לצפייה בטלוויזיה בחדות גבוהה (HD). האתר יפעל בכל מכשיר שמותקן בו דפדפן ומסוגל להתחבר לטלוויזיה, ואפילו יש כבר יישום לשלט

יוסי גורביץ 15:5003.06.09
גוגל הציגה אמש (ג') שירות חדש לאתר הווידיאו הפופולרי שלה, יוטיוב: YouTube XL, שמאפשר את הצגת התוכן שלה על מסכי טלוויזיה בחדות גבוהה (high definition).

 

האתר החדש מעוצב בקפידה כך שיתאים לטלוויזיה: הוא מציג בפני המשתמש תפריט אפשרוית מקוצר, וכפתורי השליטה הוגדלו כך שיהיה נוח להפעיל אותם באמצעות שלט רחק. בינתיים הוא מכיל מעט מאוד תוכן, ובין השאר החליטה גוגל שלא לאפשר להגיב לסרטונים שבו. כרגע, לא מציגה גוגל פרסומות באתר, אך הדבר צפוי להשתנות.

 

XL מאפשר צפייה ביוטיוב באמצעות טלוויזיות המחוברות לרשת או לדפדפן, קונסולות משחק שמכילות דפדפן (אם כי איכות הצפייה בהן אמורה להיות נמוכה יותר, בשל הגבלותיהן הפנימיות של הקונסולות), וככל הנראה גם סמארטפונים מסוימים.

 

חלק מהשלטים-הרחוקים יכולים להפעיל את האתר, וגוגל מציעה להשתמש באפילקציה Gmote, שפותחה עבור טלפוני אנדרויד ושמשמשת כשלט רחוק. ניתן לשלוט באתר מרחוק גם באמצעות מקלדת אלחוטית.

 

במהלך השנה האחרונה ביצעה גוגל שורה של שינויים ביוטיוב, מתוך כוונה להפוך אותו לרווחי; כיום סופגת גוגל הפסדים של כ-470 מיליון דולר בשנה מהפעלת האתר. מפרסמים נרתעים ממנו בשל המוניטין שלו כאתר תוכן גולשים, אך גוגל חתמה על כמה עסקאות עם ספקי תוכן מובילים בנסיון לשנות את תדמיתו. בין השאר, תקים גוגל - בשיתוף פעולה עם ענקית המוזיקה יוניברסל גרופ –את ערוץ VeVo, שיציג סרטוני מוזיקה, בהתבסס על הטכנולוגיה של יוטיוב. 

 

YouTube XL YouTube XL

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x