$
אינטרנט

"בינג" כבר מעורר שערוריות

מנוע החיפוש החדש של מיקרוסופט נפתח הבוקר לציבור כמה ימים לפני התכנון, והתברר שהוא מסוגל לשדר סרטונים ישירות מעמוד התוצאות - ולעקוף בכך חסמי פורנו. הגרסה של בינג בישראל נראית מוגבלת

יוסי גורביץ 13:3801.06.09
מיקרוסופט אפשרה הבוקר (ב') גישה לבינג, מנוע החיפוש שלה, מוקדם יותר מהצפוי – הוא אמור היה להיחשף מחר – והוא כבר הספיק לעורר שערורייה. המנוע, שנמצא בשלב הבטא שלו, מאפשר בחיפוש הווידיאו לדלג על חסמים כנגד פורנו ולהפעיל סרטונים באופן ישיר. כך מדווח בלוג הטכנולוגיה טקראנץ',
בהתבסס על ניסוי שביצע היזם הצרפתי לוק לה מויר. לה מויר אמר ש"אתה נמצא בתוך אתר פורנו, בלי לצאת מבינג".

 

מויר שינה את הגדרות ה"חיפוש הבטוח" כך שיאפשרו הצגה של כל תוכן – ברירת המחדל היא חסימה של תוכן שמוגדר כפורנו – וערך חיפוש וידיאו אחר המילה "פורנו". התוצאה היתה דף שמכיל "ריבוע" ובו סרטוני פורנו – שהעברת הסמן עליהם מפעילה אותם. המשמעות, כאמור, היא עקיפה מהירה של כל חסמי הפורנו המקובלים. בטקראנץ' ציינו בעוקצנות שזה יהיה פיצ'ר חביב על בני עשרה המחפשים פורנו, אך מציקה לשאר המשתמשים.

 

צוות בינג של מיקרוסופט הספיק בינתיים להעלות הודעה לטוויטר, והזהיר את המשתמשים לוודא שהם משתמשים בברירת המחדל – בין השאר בשל התוצאות של הפעלת סרטוני פורנו במקום העבודה. עד כה לא נמסרה תגובה רשמית ממיקרוסופט.

 

מניסיונות ראשוניים להפעיל את בינג, הרושם הוא שהגרסה הזמינה בישראל מוגבלת משמעותית יחסית לגרסה הזמינה בארה"ב, שאותה ניסה לה מויר. אין אפשרות להגיע לסרטוני וידיאו, והתוצאות מזכירות במידה רבה את אלו של Live Search, מנוע החיפוש של מיקרוסופט שבינג אמור היה להחליף.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x