$
חדשות טכנולוגיה

השב"כ מגייס האקרים

פתח את מבצע הגיוס שלו בדוכן בכנס ההאקרים בתל אביב. גם הפנטגון מגייס: הכריז על תחרות האקינג לתיכוניסטים

צמרת פרנט 10:4830.05.09

בכנס ההאקרים ILHack שנערך השבוע בתל אביב, בחדר שהוקדש ל־"War Games", משחקים של אתגרי פריצה למערכות מחשב, עמד דוכן. על הדוכן היה כתוב רק: "האם אתה טוב?". הבחורה שעמדה מאחוריו לא ניסתה למכור או להסביר דבר, אלא רק חילקה עלונים שעליהם הכיתוב "אני טוב", "אני ממש טוב" וכתובת האינטרנט iamverygood.notlong.com.

 

הכתובת מובילה לאתר שיתוף קבצים בינלאומי שממנו אפשר להוריד קובץ עם ארבעה אתגרי פריצה, לפי דרגות קושי. הצלחה בכל אתגר מניבה כתובת דוא"ל שאליה אפשר לשלוח קורות חיים. העלון הכיל רמז אחד לזהות מדפיסו: סמל המדינה, והשם "הרשות הממלכתית לאבטחת מידע", שביקור באתר הממשלה מגלה שהיא שייכת לשירות הביטחון הכללי. 

 

העלון שחילק השב"כ בכנס ILHack העלון שחילק השב"כ בכנס ILHack צילום: אוראל כהן

 

השב"כ, מתברר, יוצא בימים אלה במבצע נרחב של גיוס האקרים לשורותיו, וכדי למצוא אותם החליטו בארגון ללכת לסביבתם הטבעית: כנסי חובבים שהגיל הממוצע של משתתפיהם הוא 20 וקצת. את ההשראה שאב שירות הביטחון לא רק מסרטים וסיפורים על חנוני מחשבים צעירים וגאונים, אלא מהדוד שלו מאמריקה.

 

בשבוע שעבר הודיע הפנטגון כי בכוונתו לגייס תלמידי תיכון וסטודנטים למטרת לוחמה בטרור רשת. בסוף החודש יפרסם הפנטגון תחרות האקינג לאומית, שהמנצחים בה יוזמנו ל"מחנה קיץ" שיכשירם בלוחמה קיברנטית. כך נראית, מתברר, לידתו של מה שעשוי להיות חיל חדש בצבאות העולם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x