$
חדשות טכנולוגיה

מיקרוסופט תציג חיישן תנועה ל-Xbox המבוסס על פיתוח ישראלי

החברה צפויה לחשוף בתערוכת משחקי המחשב שתתקיים ביוני חיישן חדש המסוגל לקלוט תנועות אדם. ככל הנראה, החיישן מבוסס על טכנולוגיה של 3DV הישראלית, שאותה רכשה מיקרוסופט לפני כחודש

אסף גלעד 17:5113.05.09

מיקרוסופט צפויה להציג בתערוכת משחקי המחשב השנתית E3 שתתקיים ביוני חיישן חדש עבור קונסולת המשחקים שלה, ה-Xbox. ככל הנראה, הטכנולוגיה של החיישן החדש מבוססת על פיתוח של חברת 3DV הישראלית. כך פרסם הוול סטריט ג'ורנל.

 

החיישן של ה-Xbox שצפויה מיקרוסופט להציג מסוגל לקלוט את תנועת האדם הנמצא לפניו, כך שכל תנועה מעבירה פקודה שונה המיתרגמת בתוך שבב מיוחד לתנועה בתוך משחק המחשב, ובך הוא עשוי לתת למיקרוסופט יתרון על פני המוצר המתחרה של נינטנדו היפנית, Wii, שבו מותקן מעין שלט בעל נורת אינפרא-אדום שעל השחקן לאחוז בידו על מנת שתנועתו תיקלט בחיישן שעל הקונסולה.

 

חברת 3DV מיוקנעם שקדה במשך יותר מ-13 שנה על טכנולוגיה ללכידת תנועת גוף האדם ותרגומו לפקודות מחשב. בחודש שעבר נודע על כוונתה של מיקרוסופט לרכוש את החברה תמורת 30 מיליון דולר, מחיר הפסד עבור חברה שהושקעו בה מאז הקמתה מעל ל-45 מיליון דולר. כמה ימים לאחר מכן קיבלו כל 40 עובדיה מכתבי פיטורים לאחר שהתברר כי מיקרוסופט רכשה רק את הקניין הרוחני השייך ל-3DV, ואותו העבירה למשרדיה שברדמונד שבארה"ב.

Xbox של מיקרוסופט. החיישן ייתן יתרון על פני ה-Wii Xbox של מיקרוסופט. החיישן ייתן יתרון על פני ה-Wii צילום: בלומברג

  

האם החיישן שתציג מיקרוסופט הוא עצמו הפיתוח הישראלי המקורי של 3DV? סביר להניח שלא. מומחה בתעשיית המשחקים אומר ל"כלכליסט" כי לו היתה מיקרוסופט מעוניינת בהטמעת המוצר של 3DV כמות שהוא, היתה מגייסת לשורותיה את עובדי 3DV שפוטרו על מנת לתמוך במוצר.

 

נוסף לכך, עלות המערכת של 3DV בתצורתה הקיימת מגיעה ל-100 דולר, מה שיעלה את מחירה של Xbox למאות דולרים. לשם השוואה, מחירה של קונסולת סוני פלייסטיישן 2 עודכנה לאחרונה ל-100 דולר - ול"כלכליסט" נודע כי הן סוני פלייסטיישן והן נינטנדו Wii ייצאו עם פתרון של חישת תמונה תלת-מימדית דמוי 3DV בתוך כמה שנים, ויימכרו במחירים נמוכים, עובדה שתחייב את מיקרוסופט להוזיל את הקונסולה שלה למחיר שאינו עולה על 100 דולר. 

 

כך שמרבית הסיכויים הם שמיקרוסופט החלה בפרויקט פיתוח מוצר דמוי 3DV, זול יותר ומותאם יותר ליישומיה. רכישת הקניין הרוחני של 3DV במחיר נמוך במיוחד נועדה לסתום חור אחד או שניים בפרויקט החיישן התלת-ממדי של מיקרוסופט, שיוצג אמנם בחודש הבא אך לא ייצא לשוק לפני 2010.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x