$
חדשות טכנולוגיה

גוגל נחקרת בחשד לזיהום הסביבה

הסוכנות להגנת הסביבה של ארה"ב חוקרת חשד שעל פיו דליפת נוזל קירור מאחת מחוות השרתים של גוגל גרמה לזיהום הסביבה. הנזק הכספי יהיה, ככל הנראה, נמוך מהנזק התדמיתי

יוסי גורביץ 15:4007.05.09
הסוכנות להגנת הסביבה של ארה"ב (ה-EPA) חוקרת את גוגל בחשד לפגיעה בסביבה. כך מדווח סינט, בהתבסס על דו"חות שהגישה גוגל לרשות לניירות ערך.

 

מהמסמכים עולה כי בפברואר 2009 נפתחה החקירה כנגד גוגל, בחשד שמאחד מחוות השרתים שלה – גוגל מקפידה לציין שמדובר במתקן "קטן", ושהוא נרכש יחד עם חברת DoubleClick – אירעה דליפה מזהמת של נוזל קירור. גוגל ציינה עוד כי ה-EPA בודקת את "דיוקם של הרישומים וההצהרות" שהוציאה החברה לאחר התקרית. לדברי גוגל, היא משתפת פעולה עם ה-EPA וסיפקה לה מסמכים על פי דרישתה.

 

הדיווח לרשות לניירות ערך, ציינה גוגל, הוא הכרחי משום ש"החקירה עשויה להסתיים בקנסות, הליכים אזרחיים או פליליים, או צעדים מנהליים אחרים", ומשום שהחוק מחייב דיווח על כל הליך שעשוי להסתיים בקנס של 100,000 דולרים או יותר.

 

גוגל מיהרה לציין שהיא "מאמינה שלפרשה הזו לא תהיה השפעה לרעה על עסקינו ועל עמדתנו בשוק, ושהיא לא תפגע בפעולתנו או בתזרים המזומנים שלנו". ברבעון הראשון של 2009 הרוויחה גוגל כ-1.3 מיליארד דולר. עם זאת, התקרית עשויה לפגוע בתדמיתה כמחויבת לשמירה על איכות הסביבה, תדמית שהיא משקיעה בה מאמצים רבים. השרתים הייחודיים לגוגל בנויים כך שיגרמו נזק מינימלי לסביבה, ובמהלך מערכת הבחירות האחרונה פרסמה תוכנית שאמורה היתה לגאול את ארה"ב מתלותה בנפט בתוך 22 שנים.

 

בינואר, האשים הפיזיקאי אלקס וייסנר-גרוס את גוגל כי האנרגיה המושקעת בביצוע שני חיפושים במנוע שלה הם שווי ערך – מבחינת פליטת הפחמן הדו חמצני שלה – להכנת קנקן תה. גוגל הכחישה בתוקף את ההאשמה ואמרה שפליטת הפחמן הדו חמצני של חיפוש גוגל נמוכה פי 35 מזה שצוין. לאחר מכן אמר וויסנר-גרוס כי דבריו סולפו על ידי העיתון שפרסם אותם, הטיימס של לונדון.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x