$
אינטרנט

האוצר מכחיש את השמועות: לא יהיה מס על האינטרנט

במכתב שהופץ ברשת נטען כי בכוונת האוצר לגבות מס של 15 אגורות על תכתובת דוא"ל ו-7 אגורות על כל הודעת מסרים מיידיים. האוצר הבהיר בצורה חד משמעית: "אין ולא היתה כל כוונה לגבות מס כלשהוא על שירותי אינטרנט"

דורה קישינבסקי 13:3226.04.09
משרד האוצר הוציא הבוקר הודעה רשמית המפריכה שמועות שהופצו ברשת, שלפיהן יש תוכנית להטיל מס על שימוש באינטרנט בישראל.

 

המכתב שהופץ ברשת טען כי שר האוצר החדש יובל שטייניץ מתכנן מס על האינטרנט "כדי לממן את הממשלה הרחבה ואת המדיניות הבטחונית והפיננסית החדשה". הכותב

פירט כי במסגרת המס ייגבו 15 אגורות על כל מכתב שנשלח בדוא"ל, 7 אגורות על הודעת מסרים מיידיים, 11 אגורות למגהבייט על גלישה רגילה ועוד. הכותב אף קרא ל"יום ללא אינטרנט" ב-1 במאי במחאה על התוכנית.

 

על אף תוכנו המופרך של המכתב, נראה כי משרד האוצר ראה לנכון לקטוע את גל השמועות. בהודעת האוצר נכתב כי "באופן חד משמעי אין ולא היתה כל כוונה לגבות מס כלשהוא על שירותי אינטרנט מכל סוג שהוא".

 

מכתבי שרשרת שקריים אינם זרים לגולש הישראלי, אולם נראה שעוד לא איבדו את כוחם לעורר בהלה. בדצמבר האחרון הופץ בארץ מכתב שטען כי תינוקות מתו כתוצאה מאכילת במבה. המכתב עורר המולה באינטרנט ובתקשורת וגרם לירידה של 4% במניית אסם באותו היום - על אף שהטענה שבו לא גובתה בעובדות והופרכה כמעט מיד על ידי משרד הבריאות. בתקרית אחרת הופצו אימיילים שטענו שתנובה מפיצה חלב שתוקפו פג, תחת תאריך תפוגה מזויף.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x