$
חדשות טכנולוגיה

משטרת צרפת גאה לדווח: עברנו לתוכנות בקוד פתוח וחסכנו עשרות מיליונים

מאז 2005 המשטרה הצרפתית עוברת בהדרגה לשימוש בתוכנות קוד פתוח, ועד 2015 יופעלו כל מחשבי המשטרה באמצעות מערכת ההפעלה החופשית אובונטו, המבוססת לינוקס. הקש ששבר את גב הגמל: ויסטה

יוסי גורביץ 15:0012.03.09

משטרת צרפת עוברת לשימוש בתוכנות קוד פתוח: עד סוף 2009 תמיר המשטרה 15 אלף עמדות מחשב למערכת ההפעלה המבוססת על לינוקס, אובנטו, מתוך כוונה להמיר את כל מחשבי המשטרה הצרפתית - כ-90 אלף במספר -למערכת ההפעלה החופשית, ולחסוך בכך כסף רב.

 

שוטרים צרפתים. לא התלהבו מוויסטה שוטרים צרפתים. לא התלהבו מוויסטה צילום: sa rom

ההחלטה לעבור לקוד פתוח באה בעקבות ניסוי מוצלח שערכה המשטרה הצרפתית, שמסגרתו הומרו כ-5,000 עמדות מחשב לשימוש באובנטו. כך מדווח הבלוג ארס טכניקה

 

משטרת צרפת החלה לנסות שימוש בתוכנות חופשיות (קוד פתוח) ב-2005, כשהמירה את כל תוכנות אופיס במחשביה בתוכנות Open Office, המקבילה החופשית לתוכנות המשרדיות של מיקרוספט. זמן קצר לאחר מכן, התחילה המשטרה להשתמש בדפדפן העצמאי פיירפוקס כתחליף לאינטרנט אקספלורר ובשרת המייל Thunderbird, שניהם של מוזילה.

 

המעבר למערכת הפעלה חדשה הגיע בעקבות השקתה של חלונות ויסטה ב-2006: במשטרה לא התלהבו מהעובדה שיצטרכו להוציא סכומים ניכרים על רישיונות חדשים, ועוד פחות מכך שהשימוש בוויסטה, לדברי מיקרוסופט, הצריך אימון. לוטננט-קולונל (סגן ניצב) קסאבייה גווימאר, בכיר במשטרה, אמר כי שם הגיעו למסקנה שהמעבר מחלונות XP לוויסטה לא יועיל להם, והחליטו – בעקבות הצלחת השימוש בתוכנות הקוד הפתוח קודם לכן – לנסות את אובונטו.

 

לדברי גווימאר, המעבר מ-XP לאובונטו היה "קל מאוד", והוא ציין ביבושת שהבעיות העיקריות היו "אייקונים ומשחקים. משחקים לא נמצאים בעדיפות גבוהה אצלנו". המעבר לקוד פתוח חסך למשטרה 50 מיליוני יורו מאז 2004, ואיפשר לה לקצץ את תקציב המחשוב שלה ב-70% בלי לפגוע ביכולותיה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x