$
חדשות טכנולוגיה

גוגל משיקה שירות איתור חברים

גוגל השיקה את Latitude, שירות המבוסס על גוגל מפות, ומאפשר למשתמשים לדעת היכן נמצאים ידידיהם. השירות זמין רק חלקית בישראל

יוסי גורביץ 13:4404.02.09
גוגל השיקה אמש (ג') שירות חדש, Latitude (קו רוחב) שמו, שמאפשר למשתמשים לראות היכן נמצאים ידידיהם ומכריהם. השירות מתבסס על שירות המפות של גוגל. כאשר שני ידידים נמצאים קרוב אחד לשני, השירות מאפשר להם ליצור קשר זה עם זה באמצעות מייל או תוכנת המסרים המיידיים של גוגל - ג'יטוק.

 

אפשר להחליט איזו רמה של מידע לחשוף בפני המכרים אפשר להחליט איזו רמה של מידע לחשוף בפני המכרים צילום מסך: google.com
Latitude פועל על מגוון טלפונים סלולריים – אם כי בינתיים הוא לא זמין באייפון ובג'י1, הטלפון מבוסס אנדרויד של גוגל. השירות משתמש ב-GPS המובנה של הסלולריים כדי לזהות את מיקומם, בקירוב, של ידידיו של המשתמש. השימוש במעקב באמצעות סלולרי מוגבל ל-27 מדינות בלבד, וישראל איננה ביניהן.

 

ניתן, עם זאת, להשתמש בו גם מהמחשב. בשל החשש לפגיעה בפרטיות, כל משתמש צריך להירשם לשירות במיוחד (opt in) והוא איננו מופעל אוטומטית על כל משתמשי גוגל. המשתמש יכול להחליט איזו רמה של מידע הוא חושף בפני כל ידיד וידיד – מאפס מידע על מיקומו, עבור במיקום כללי (העיר בה הוא נמצא) ועד חשיפת מיקומו המדויק. השירות אף מאפשר למשתמש לשקר לידידים על מיקומו המדויק – בבלוג הרשמי של גוגל נאמר שאדם יכול להיות ברומא, אך לדווח שהוא נמצא במפלי הניאגרה. השירות עורר חשש במספר בלוגים מפני פגיעה בפרטיותם של המשתמשים, והבלוג ReadWriteWeb ציין שהתקנת Latitude היא העברת עוד מידע פרטי לידי גוגל, שמחזיקה גם כך במידע רב על המשתמשים.

 

באוגוסט השיקה יאהו שירות דומה, שנקרא Fire Eagle.  
בטל שלח
    לכל התגובות
    x