$
הייטק והון סיכון

גו-נטוורקס תימכר תמורת 675 אלף דולר לקרן אבולושן ולקבוצת מולודן

המפרק של חברת התקשורת הגיש לבית המשפט בקשה לאשר את מכירתה. הרוכשים ישקיעו בחברה 2 מיליון דולר נוספים. בתחילת 2007 נמכרה החברה תמורת 50 מיליון דולר

אסף גלעד 11:5701.02.09
המפרק של חברת גו-נטוורקס, עו"ד שאול קוטלר הגיש הבוקר (א') לבית המשפט המחוזי בקשה לאישור מכירתה של החברה לידי קרן ההון סיכון אבולושן וקבוצת התקשורת מולודן תמורת סכום של 675 אלף דולר. בנוסף, לכך מתכננות שתי הקבוצות להשקיע בחברה עוד כ-2 מיליון דולר.

 

סכום הרכישה
כולל 75 אלף דולר אשר יגיעו לבעלת הקניין הרוחני, חברת גו אינק, והשאר, 600 אלף דולר ייכנסו לקופת הפירוק ויועברו לנושים, יחד עם יתרת המזומנים שנותרה בקופת הפירוק, כ-900 אלף דולר.

 

שלוש  קבוצות התחרו על רכישת החברה: קבוצת המשקיעים "ישראל מנדלסון", שמאחוריה עומדים מפיקי הסרטים אביתר דותן ורמי דמרי ("אביב 41"), בעלי חברת פרקסיס, ודניאל לב, לשעבר מנכ"ל קמ"ן סחר. ההצעה השנייה הגיעה מכיוונו של איש העסקים האמריקאי רון ברגמן, והשלישית מכיוונה של קרן ההון סיכון אבולושן של ד"ר רם ורומן, שגייסה קרן של 20 מיליון דולר בשנת 2006. לאבולושן הצטרפה קבוצת התקשורת מולודן, לשעבר "מוליכי תבל". מאחורי הקבוצה עומדים מנכ"ל קומברס לשעבר כרמל ורניה וזאבי ברגמן ויהושע לוינברג, ממקימי גילת לווינים.

 

כל ההצעות הושוו תחילה ל-375 אלף דולר במזומן, וקרן אבולושן היתה היחידה שהסכימה להעלות את ההצעה ל-675 אלף דולר.

 

לגו-נטוורקס חוב כולל של 6.5 מיליון דולר, מהם 2.5 מיליון דולר ליצרנית האלקטרוניקה פלקסטרוניקס, 1.5 מיליון דולר לעובדים, והיתר לספקים אחרים. בקופתה כ-900 אלף דולר, עוד לפני המכירה. היות וסכום המכירה הינו נמוך, צפויים נושיה של גו-נטוורקס לקבל 10%-15% מהחוב. לפלקסטרוניקס הסדר עם בעלי המניות של גו-נטוורקס, נקסטווייב, לקבלת החזר חוב בשיעור של 3 מיליון דולר.

 

מאז פירוקה, הועסקו בחברה 10 עובדים במשרה חלקית, כולם מוותיקי החברה ובראשם אחד ממייסדי החברה, עוז ליב, המשמש כמנכ"ל שלה בשנים האחרונות. בעקבות הרכישה, יפוטרו היום כל העשרה, ויישכרו מחדש על ידי הרוכשים בחוזים חדשים. עו"ד קוטלר סבור כי בטווח הארוך תעסיק גו-נטוורקס עשרות עובדים. 

 

גו-נטוורקס נוסדה בשנת 2003 על ידי גדעון בן אפרים, לשעבר מנכ"ל ומייסד Netro ועוז ליב, מייסד P-Com, שעמד קודם לכן בראש המחלקה למו"פ אלקטרוני במשרד הביטחון. החברה, השעוסקת בתחום התקשורת בפיתוחים ל-Wi-Fi ו-WiMax ובפריסת אנטנות באזורי מטרו ושטחים עירוניים, נמכרה בתחילת 2007 לחברת NextWave Wireless מארה"ב תמורת סכום כולל של 50 מיליון דולר. היא נכנסה להליכי פירוק על פי בקשת חברת האם בחודש אוקטובר האחרון. בסך הכל הושקעו בחברה טרם מכירתה 20.5 מיליון דולר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x