שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
הייטק והון סיכון

ינקי מרגלית: "אעזוב את אלדין כשתושלם הרכישה"

מייסד החברה, שנמכרה לקרן הפרייווט אקוויטי וקטור ב־160 מיליון דולר, ל"כלכליסט": העסקה לא הותנתה בפיטורים, אך לא ידוע מה יהיה לכשתושלם

אסף גלעד 09:0728.01.09
"עדיין לא החלטתי מה בכוונתי לעשות, כרגע מה שבטוח הוא שלא משעמם לי", כך אמר אתמול (ג') ינקי מרגלית, מייסד חברת אלדין ל"כלכליסט" בכנס של לשכת המסחר ישראל־יפן. מרגלית אמר את הדברים בעקבות מכירת אלדין לקרן הפרייווט אקוויטי האמריקאית וקטור לפני כמה שבועות, במחיר של 160 מיליון
דולר.

 

"הרכישה עדיין לא הסתיימה לגמרי, מה גם שעוד לא עיכלתי את כל מה שקרה", אמר מרגלית. אם הכל יילך כשורה והרכישה תסתיים בפברואר, קרוב לוודאי שאעזוב".

 

האם יפוטרו עובדים בעקבות העסקה?

"לא היתה התניה כזו מצד וקטור, אך אין אפשרות לדעת מה יהיה כשתושלם העסקה. החברה תעבור לבעלותם ולי לא תהיה השפעה על מה שיקרה".

 

|האם תחזור ל"לתת", הארגון שעזרת בהקמתו?

"'לתת' הוא ארגון מצליח שהפך לחזק מאוד בזכות עבודה רבת שנים, אבל צפויים לו אתגרים קשים מאוד בעקבות המשבר, כמו כל המגזר השלישי שיסבול קשה מאוד השנה. תרמתי לו הרבה, אבל כל מה שיכולתי לתת לו נתתי כבר".

 

מרגלית ציין לחיוב את עסקת תמחור האופציות מחדש שעשה לפני כשנה באלדין, לרמה של 8 דולר למניה. "בעקבות הרכישה של וקטור העובדים הרוויחו יפה מאוד. השתלם לתת להם אופציות גם במצב כלכלי קשה".

 

מרגלית סירב לומר לאן מועדות פניו, בעיקר כיוון שככל הנראה, עדיין לא החליט על המשך דרכו, אך שלח רמיזה מסוימת לגבי עיסוק עתידי אפשרי: "ענף ההייטק ספג מכה קשה מאוד. אם תספור את החברות מגובות ההון סיכון ששרדו היום תגלה שיש לך בעיה לבנות רשימה. גם חברות גדולות שהיו דומיננטיות כאן בשנים האחרונות - היום כבר לא תראה אותן. כמה סמנכ"לי כספים נשארו היום בהייטק הישראלי? לא הרבה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x