$
הייטק והון סיכון

שתי הצעות לרכישת גו-נטוורקס תמורת כ-300 אלף דולר

ב-2007 נרכשה גו-נטוורקס תמורת 50 מיליון דולר על ידי נקסטווייב. קרן אבולושן ומפיקי הסרטים דותן ודמרי הציעו למפרק החברה לרכוש אותה ולהמשיך להפעילה

אסף גלעד 11:0626.01.09
שני גופים הגישו עד כה הצעות רכש לחברת ההייטק גו-נטוורקס, המפתחת שבבי תקשורת לאנטנות עירוניות המשדרות אינטרנט בתקן WiFi, כך עולה מדו"ח שהגיש עו"ד שאול קוטלר, המפרק הזמני של גו-נטוורקס לבית המשפט המחוזי.

 

הצעה אחת המונחת על שולחנו של קוטלר הוגשה על-ידי קבוצת

המשקיעים "ישראל מנדלסון", שמאחוריה עומדים מפיקי הסרטים אביתר דותן ורמי דמרי ('אביב 41'), בעלי חברת פרקסיס, ודניאל לב, לשעבר מנכ"ל קמ"ן סחר. גובה ההצעה של קבוצת מנדלסון עומד על 300 אלף דולר עבור כל נכסי החברה.

 

הצעה נוספת הגיע מכיוונה של קרן ההון סיכון אבולושן של ד"ר רם ורומן, שגייסה קרן של 20 מיליון דולר בשנת 2006. ההצעה מורכבת מתשלום של 100 אלף דולר, ו-20% מתוך תקבולים שיגיעו מגביית חובות, וכן 2% מתוך מחזור ההכנסות של החברה בשנת 2009. בכל מקרה, לא תפחת ההצעה מ-300 אלף דולר.

 

עו"ד קוטלר מסר כי בכוונתו למכור את החברה כעסק חי. כתנאי לרכישה הציבו שתי הקבוצות את העברת ה-IP (הקניין הרוחני) של החברה לידיהן. לטענת עו"ד קוטלר, שתי החברות מבינות שרק הפעלת החברה מחדש תיתן סיכוי לגביית חובות מהלקוחות וכי יהיה עליהן לתת שירותי תמיכה לאותם לקוחות.

 

כנגד גו נטוורקס תביעה על סך 8.1 מיליון שקל מפלקסטרוניקס על חוב שלא שולם במסגרת הסכם לאספקת רכיבים אלקטרונים.

 

גו נטוורקס נוסדה בשנת 2003 על ידי גדעון בן אפרים, לשעבר מנכ"ל ומייסד Netro ועוז ליב, מייסד P-Com, שעמד קודם לכן בראש המחלקה למו"פ אלקטרוני במשרד הביטחון. החברה, השעוסקת בתחום התקשורת בפיתוחים ל-Wi-Fi ו-WiMax ובפריסת אנטנות באזורי מטרו ושטחים עירוניים, נמכרה בתחילת 2007 לחברת NextWave Wireless מארה"ב תמורת סכום כולל של 50 מיליון דולר. היא נכנסה להליכי פירוק על פי בקשת חברת האם בחודש אוקטובר האחרון. בסך הכל הושקעו בחברה טרם מכירתה 20.5 מיליון דולר. גו נטוורקס מעסיקה כיום 8 עובדים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x