$
חדשות טכנולוגיה

אנדרואיד: גם על נטבוקים

צמד מתכנתים נדרש לארבע שעות בלבד כדי לגרום למערכת ההפעלה הסלולרית של גוגל להפעיל מחשב נייד של אסוס – וגילה שלגוגל יש כבר תוכניות המשך

יוסי גורביץ 15:5104.01.09
צמד בלוגרים-מתכנתים, מתאוס קריז'קובסקי ודניאל הרטמן, הצליחו לגרום למערכת ההפעלה אנדרואיד של גוגל להפעיל ללא בעיות ניכרות גם מחשב נטבוק – EEE 1000H של אסוס. כך מדווחים השניים בבלוג VentureBeat. המרת האנדרואיד כך שיפעיל מחשב ולא טלפון סלולרי ארכה ארבע שעות בלבד, והשניים הצליחו לגרום לאנדרויד להפעיל את מירב הפונקציות של ה-EEE.
דרכה של גוגל להשתלט על שוק הנטבוקים? הלוגו של אנדרואיד דרכה של גוגל להשתלט על שוק הנטבוקים? הלוגו של אנדרואיד

 

במאמר שפרסמו השניים בחודש אוגוסט, הם ציינו כי אנדרואיד איננו מיועד להיות רק מערכת הפעלה סלולרית, אלא מערכת הפעלה לכל גאדג'ט. נטבוקים היו ההצלחה הגדולה של 2008, ולראשונה עקפו מכירותיהם את מכירות המחשבים השולחניים. המשמעות של הניסוי של קריז'קובסקי והרטמן היא שאנדרואיד יכול לשמש כמערכת הפעלה קלה למותג המוביל כעת בשוק, דבר שיש לו השלכות כבדות משקל על שוק מערכות ההפעלה כולו.

 

נראה שגוגל מודעת לכך: תוך כדי התאמת האנדרואיד ל-EEE, מצאו השניים שקבצי המדיניות של האנדרואיד כבר מכילים מדיניות ל-MID, היינו Mobile Internet Devices, ושאינטל כבר מפתחת שבבים המיועדים ל-MID. עוד התברר כי האנדרואיד כבר מכיל אופציות לשימוש בכמה שפות נוספות פרט לאנגלית, והוא מבקש מהמשתמש לציין את מיקומו. תרגומים למערכת נערכים לספרדית, יפנית, הולנדית, גרמנית, צ'כית ומגוון סוגים שונים של אנגלית. השניים מעריכים כי האנדרואיד צפוי להופיע בקרוב בשווקים הללו - וכי ניתן להוציא לשוק נטבוק מבוסס אנדרואיד בתוך שלושה חודשים. עם זאת, בשל מבנה קואליציית הפיתוח של גוגל, הם מעריכים כי האנדרואיד יופיע כמערכת הפעלה של מחשב רק ב-2010.

 

יצוין כי שתיים מהחברות ב-Open Handset Alliance, קואליציית הפיתוח של גוגל – אסוס וטושיבה – כבר הודיעו כי בכוונתם להוציא לשוק עוד השנה מכשירי סלולר שיישענו על אנדרואיד. אסוס וטושיבה מייצרות גם מחשבי נטבוק.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x