$
אינטרנט

האקרים ערבים חטפו כתובות אינטרנט ישראליות

גולשים שניסו להיכנס הבוקר לאתר דיסקונט הגיעו לאתר אנטי-ישראלי המוחה על המתקפה בעזה

דורה קישינבסקי 15:5302.01.09
קבוצת האקרים אנטי-ישראלית חדרה היום למערכת רישום האתרים של חברת DomainTheNet הישראלית ושיבשה את הרישומים, כך שמספר כתובות אינטרנט של אתרים גדולים היפנו לאתרים הלא נכונים. בין הכתובות שנפגעו -- המהדורה האנגלית של אתר ynet ובנק דיסקונט.

 

כתוצאה מהשיבוש, גולשים
שנכנסו לאתר ynetnews הגיעו במקומו לאתר ובו כתובות נאצה נגד "היישות הציונית" במחאה על המלחמה בעזה. באתר מופיעות תמונות של גופות ושל עצירים בכלא אבו גריב שעברו התעללות. כתובות בערבית מאיימות כי "האל יעניש את התוקפים והרוצחים".

 

דבר דומה קרה ללקוחות דיסקונט שניסו להיכנס לאתר הבנק דרך אחת מהכתובות שלו,  discountbank.net.

 

על פי הנהלת ynet, שרתי האתר ושרתי ידיעות אחרונות לא נפרצו ולא נגרם להם נזק. גם בדיסקונט מדווחים שהאתר המקורי של הבנק נותר מוגן ותקין. גולשים שנכנסו לאתר דיסקונט דרך הכתובת הרשמית שלו, discountbank.co.il, קיבלו את האתר הנכון ולא חזו באתר האנטי-ישראלי.

 

יואב קרן, מנכ"ל DomainTheNet, אמר ל-ynet כי ההאקרים הפרו-פלסטיניים השיגו את הססמאות שבעזרתן ניתן להיכנס לרשימת ניהול הכתובות של החברה שלו. השיבושים שגרמו ההאקרים תוקנו על ידי DomainTheNet וספקיות האינטרנט הישראליות. עם זאת, חלק מהגולשים בישראל ובעולם עדיין עלולים להגיע לאתר האנטי-ישראלי.

 

העורך הראשי של ynet, יון פדר, אמר ל"כלכליסט" בתגובה: "העובדה שההאקרים הצליחו לחדור לשרת דומיין.דה.נט, לכאורה עם ססמאות של ynetnews, היא בעייתית ביותר והנושא ייבדק מכל היבטיו הטכניים והמשפטיים".

 

בבנק דיסקונט מדגישים כי לא התבצעה חדירה לאתר או למערכות הבנק. דוברת הבנק הסבירה ל"כלכליסט" כי "בעקבות פריצה של האקרים, הכתובת discountbank.net ניתבה את הגולשים לאתר עם כתובות בערבית. בחרנו להוריד את אתר הבנק כדי לבצע בדיקה מקיפה. לא היתה פריצה לאתר ולא נגרם נזק".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x