שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
הייטק והון סיכון

ג'ובס ביטל נאום בכנס מקוורלד, אפל לא תשתתף בכנס אחרי 2009

מנכ"ל אפל, סטיב ג'ובס, הודיע במפתיע שלא ישתתף בכנס מקוורלד, ששימש לו כבמה במשך שנים. הכנס הקרוב יהיה האחרון שבו תשתתף אפל

יוסי גורביץ 08:0417.12.08

אפל הודיעה אמש (ג') במפתיע שמנכ"לה, סטיב ג'ובס, לא יישא את נאום-המפתח שלו בכנס מקוורלד השנתי, שייערך בתחילת ינואר 2009. את מקומו של ג'ובס יתפוס פיליפ שילר, סמנכ"ל בכיר לשיווק עולמי.

 

עוד הודיעה אפל כי כנס מקוורלד 2009 יהיה האחרון שבו תשתתף החברה, משום שלדבריה כנסים הפכו לאמצעי "מיושן" לקידום מכירות, ויש לה גישה טובה יותר לקהל לקוחותיה.

מצב בריאותו מעורר דאגה בקרב המשקיעים. סטיב ג'ובס מצב בריאותו מעורר דאגה בקרב המשקיעים. סטיב ג'ובס צילום: בלומברג

 

ההודעה התקבלה באי אמון, ומניות אפל צנחו בחמישה אחוזים לאחר סיום המסחר. נאומיו השנתיים של ג'ובס במקוורלד היו אירועי תקשורת מרכזיים, שבהם הציג ג'ובס מוצרים חדשים ואת תוכניותיה של אפל לשנה הקרובה. הוא הקפיד לשאת נאומים כאלו מדי שנה בעשור האחרון, מאז שובו לניהול אפל.

 

ירידת המניות נובעת, ככל הנראה, מחשש לבריאותו של ג'ובס. מנכ"ל החברה לקה בסרטן הלבלב בשנת 2004, עבר ניתוח, ולטענתו החלים. עם זאת, מכנס לכנס נראה ג'ובס רזה יותר ויותר. ביוני 2008, נתפסו דוברי אפל בשקר כשטענו שג'ובס סובל רק משפעת, אך נאלצו להודות שג'ובס עבר ניתוח נוסף, ככל הנראה בשל סיבוך שנבע מהניתוח להסרת הגידול.

 

בעקבות המקרה התעמת ג'ובס בחריפות עם כתב הטכנולוגיה של הניו יורק טיימס, ג'ו נוסרה, וכינה אותו "דלי שופכין". בנאום שנשא בשנת 2005 באוניברסיטת סטנפורד תיאר ג'ובס באופן נוגע ללב את הצורה שבו נודע לו על המחלה, ואמר ש"איש אינו רוצה למות; גם האנשים הרוצים להגיע לגן עדן אינם רוצים למות לשם כך". נוסרה ציין שתיאור האופן שבו לקה ג'ובס בסרטן והצורה בה הגיב באותו נאום היה רחוק מלהיות מדויק: לדברי ג'ובס האירוע נמשך ימים ספורים, בעוד שבפועל הוא נמשך למעלה מחצי שנה, ושג'ובס הסכים לניתוח לא מרצונו, כפי שאמר, אלא לאחר תחינות של בכירי חברתו.

 

"ניו יורק טיימס" וה"גרדיאן" הבריטי הזכירו את בעיות הבריאות של ג'ובס כסיבה אפשרית להודעת אפל, וכך גם בלוגים רבים, בהם וואליוואג וגיזמודו. גיזמודו מציין במפורש שקיים חשש שמצבו של ג'ובס הידרדר מאז הופעתו הרשמית האחרונה באוקטובר. גיזמודו העריך לאחר נאומו של ג'ובס באוקטובר שהוא מתחיל בהליכי פרישה מאפל.  

 

מדיניותה הקבועה של אפל היא שלא להגיב לידיעות על מצבו הבריאותי של ג'ובס, אותו היא מגדירה כנושא פרטי, שאין לציבור עניין בו.  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x