$
דור ה-i

דור ה-i: הסוד של הפינגטון פוסט

בזמן שהעיתונות המודפסת סובלת מירידה במכירות והעיתונות המקוונת מפטרת עובדים, בהפינגטון פוסט הצליחו לגייס 25 מיליון דולר. מה הסוד של האתר שהוכתר בתואר "הבלוג המשפיע בעולם"?

דורה קישינבסקי 10:3704.12.08
בזמן שהעיתונות המודפסת סובלת מירידה חדה במכירות, העיתונות המקוונת מפטרת עובדים ואפילו אימפריות בלוגים, כמו Gawker Media של ניק דנטון, מאכזבות את המפרסמים, גוף חדשות אחד בארה"ב נשען לאחור וסופר את הכסף: הפינגטון פוסט. האתר, שמציג את כותרות היום בשילוב דיונים, טורי דעה ובלוגים, והוכתר בתואר "הבלוג המשפיע בעולם" ע"י ה"אובזרבר", הוכיח את עצמו יותר מתמיד במערכת הבחירות האחרונה בארה"ב, שבה צמח מעגל הקוראים שלו ל-5.5 מיליון מבקרים ייחודיים בחודש (לפי נתוני Compete.com).
מתכננים להתרחב. אריאנה הפינגטון מתכננים להתרחב. אריאנה הפינגטון צילום: בלומברג
זה כנראה מה שאפשר לו לגייס השבוע 25 מיליון דולר. בסך הכל גייס האתר 37 מיליון דולר מאז קם ב-2005. המייסדת והעורכת הראשית של האתר, אריאנה הפינגטון, הסבירה שהגיוס ישמש להתרחבות: לאתר יתווספו מקומונים המוקדשים לערים גדולות בארה"ב, והוא אפילו יתחיל לבצע עיתונות חוקרת של ממש.

 

לעולם העיתונות, ובמיוחד העיתונות המקוונת, כדאי להציץ בהפינגטון פוסט ולנסות לראות מה הוא עושה נכון.

 

זה אתר נישה. לטוב ולרע, צרכני החדשות של היום רוצים לשמוע ממישהו שחולק איתם את הגישה הפוליטית ותחומי ההתעניינות. רשת החדשות "פוקס ניוז" כיסחה את CNN ברייטינג כשלקחה פנייה חזקה ימינה – כולל חדשות מסוננות דרך משקפיים ימניים ומנחי טוק שואו בעלי דעות שמרניות קיצוניות. הפינגטון פוסט עושה דבר דומה עבור השמאל. בשנה האחרונה האתר נהנה במיוחד מהבחירה הזו מכיוון שהשמאלנים, יותר מהימנים, היו מרותקים להתמודדות בין הילרי קלינטון וברק אובמה.

 

מה שאפשר למחזר, ממוחזר. מתוך 52 העובדים של הפינגטון (לא כולל בלוגרים), רק שלושה הם כתבים ממש. רוב הידיעות נשאבות מעיתונות המיינסטרים ומסוכנויות הידיעות. האם זה לא מרוקן את האתר מתוכן? לא אם עושים את זה נכון. הידיעות נערכות ומשובצות בדף הראשי לפי מה שמעניין את קהל היעד. מדורים מיוחדים מוקדשים לנושאים שחמים כרגע אצל השמאל – למשל רם עמנואל, ראש הסגל הנבחר של ברק אובמה. אפשר לשאול מה יקרה לאתרים כאלה כשעיתונות המיינסטרים תקרוס, אבל למזלו של הפינגטון פוסט, יש עוד כמה שנים עד שזה יקרה.

 

הכותבים עושים רעש. מלבד הכותרות, הפינגטון פוסט כולל מדור בלוגים, שהוא למעשה מדור מאמרים וטורי דעה לכל דבר – הטקסטים בו נכתבים בתשלום ונערכים על ידי אנשי מקצוע. תודות לקשרים של אריאנה הפינגטון, אשת עסקים ופוליטיקאית בעברה, כתבו שם אנשי קולנוע ובידור כמו ג'ון קיוזאק, רוזי אודונל וג'יימי לי קרטיס, פוליטיקאים כמו הילרי קלינטון והמועמד לנשיאות לשעבר ג'ון קרי, הסופר נורמן מיילר ועוד. זה כמובן לא מבטיח איכות, אבל כן מבטיח רייטינג.

 

חברתיות. בין אם קוראים לזה קבוצת דיון או רשת חברתית, ידוע שהדרך הכי טובה להחזיר גולשים לאתר היא לגרום להם לדבר עם גולשים אחרים. הפינגטון פוסט מעודד שיחה בכל דרך: הבלוגים הדעתניים מקבלים כבוד זהה בדף הראשי לחדשות עצמן, ניתן להגיב על כותרות גם לפני שקוראים את הידיעה עצמה, ואין לזלזל באווירת "החבר'ה הטובים" שנוצרת בכל אתר נישה, ומעודדת לטקבק שם ולא באיזה אתר חדשות המוני. התוצאה: מדי יום יש באתר ידיעות פופולריות שמקבלות 1000-3000 טוקבקים.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x