$
אינטרנט

דו"ח: מידע אישי של 280 מיליון איש נגנב או אבד מאז 2005

לפי דו"ח של חברת המידע הבריטית KPMG, בשלוש השנים האחרונות אחראים ארגוני ממשלה ל-19% מאובדן המידע. 25% מהמידע נגנב על ידי ארגוני פשע מקוונים

צמרת פרנט 16:4109.11.08
מידע אישי אודות 280 מיליון בני אדם ברחבי העולם נגנב או אבד במהלך שלוש השנים האחרונות. כך לפי דו"ח שפירסמה חברת המידע הבריטית KPMG. בהתאם לדו"ח, ארגוני ממשלה אחראים ל-19% מאובדן המידע, 25% מהמידע נגנב על ידי ארגוני פשע שפועלים ברשת.

 

KPMG טוענת כי קיימת עלייה

חדה בגניבת מידע מארגוני ממשלה וחברות פיננסיות. התחזית לשנת 2008 צופה יותר מ-400 פרצות במאגרי מידע וזאת למרות העלייה במודעות הציבור בנושא האיום על גניבת זהויות ומידע אישי. KPMG מצאה כי בין השנים 2005 ל-2008 דווח על 1,034 פרצות של מאגרי מידע בעולם, 50% מתוכם נעשו על ידי גורמי פנים ו-46% מהם לא היו מאובטחים.

 

מתברר, לפי הדו"ח, שהסקטורים הפגיעים במיוחד לפרצות של מאגרי מידע הם החינוך והבריאות, גם מעצם היותם ארגונים הנסמכים על מאגרים וגם כי הם סובלים ממחסור תמידי בתקציב ומעדיפים שלא להשקיע באבטחת המידע. מלקולם מרשל, שותף בחברת KPMG אמר לאתר Cnet כי תקריות המובילות לאיבוד מידע מהוות איום על ארגונים מכל הגדלים ומכל הסקטורים: "הפגיעה במוניטין המותג היא גבוהה ואמון הלקוח עלול להיפגע באופן בלתי הפיך".

 

לפני כשבוע וחצי אישרה הכנסת בקריאה ראשונה הצעת חוק להקמת מאגר מידע ביומטרי של כלל תושבי ישראל. ההצעה אושרה למרות ביקורת שטענה כי לא ניתן להגן באופן מלא על המידע שייאסף.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x