$
הייטק והון סיכון

קרן אגת של דני נוה השקיעהִ 4 מיליון דולר באמצעות אג"ח להמרה בנבוטק

זו ההשקעה השלישית של קרן אגת מאז היווסדה לפני כשנה, והשנייה בחברות בהן מעורב שמעון אקהאוז, מייסד נבוטק, המפתחת טכנולוגית מעקב המיועדת לשימוש בטיפולי הקרנה לגידולים סרטניים

אסף גלעד 11:4614.09.08

קרן אגת (Agate) של שר הבריאות לשעבר דני נוה הודיעה היום (א') על השקעה נוספת, שלישית תוך כשנה מאז היווסדה, בחברה ביו-רפואית. ההשקעה, על סך 4 מיליון דולר באמצעות אג"ח להמרה, הועברה לחברת נבוטק של היזם הסדרתי שמעון אקהאוז, המפתחת טכנולוגית מעקב המיועדת לשימוש בטיפולי הקרנה לגידולים סרטניים.

דני נוה דני נוה צילום: אלכס קולומויסקי

 

אקהאוז משמש כיו"ר של חברות רבות שהקים, ביניהן קרדיודקס, אורסנס וטוליפ מדיקל, שקיבלה כבר השקעה של 3 מיליון דולר מקרן אגת בתחילת השנה. אקהאוז משמש כיועץ בכיר עבור קרן אגת. את ההשקעה ילווה חנן שניידר, שותף מנהל בקרן אגת.

 

נבוטק נוסדה ב-2005 על-ידי היזם הסדרתי שמעון אקהאוז, מייסד סינרון. המערכת של נבוטק מבוססת על רכיב המושתל בגוף האדם, ועל מערכת עקיבה המורכבת על מכשיר ההקרנה הקיים, ומאפשרת מעקב מדויק יותר אחר מיקום הגידול הסרטני תוך סינון תזוזות הגוף ותזוזות פנימיות. הטכנולוגיה תאפשר להקטין את השטח המוקרן ובכך למזער את הנזק לרקמות הבריאות בסביבת הגידול, למנוע סיבוכים ולשפר את יעילות הטיפול. כמו-כן מתכננת נבוטק לקבל אישור FDA במחצית השניה של שנת 2009.

 

רק לפני חודש השתתפה קרן אגת בסבב הגיוס של 27.5 מיליון דולר לחברת בריינסגייט, בשיתוף עם ג'ונסון את ג'ונסון וישראל מקוב. קרן אגת הינה קרן המתמחה בהשקעות בתחום המכשור הרפואי, בו ביצעה עד כה 2 השקעות בחברות טכנולוגיה מתקדמות, Tulip ו- Brainsgate. תחום ההתמחות השני של הקרן - שותפות בהקמה ופיתוח של שירותים רפואיים במדינות שונות, בעיקר מדינות מתפתחות. הקרן ביצעה לאחרונה השקעה ראשונה ברשת מרכזים רפואיים במרכז אירופה.

 

נוה משמש בתפקיד שותף מנהל ומייסד הקרן מאז שנוסדה לפני שנה. בכיסה 65 מיליון דולר להשקעה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x