$
חדשות טכנולוגיה

אנטריג הישראלית תשתף פעולה עם אינטל

פיתוח חדש של חברת אנטריג מכפר סבא מביא את טכנולוגיית המגע, שהיתה עד כה בעיקר נחלתם של מכשירי האייפון, ל־UrbanMax - המחשבים הניידים הזעירים של אינטל

אורית זרובבל 09:2131.08.08
העולם כבר הלך שבי אחרי האייפון בזכות טכנולוגיית המגע שלו. עכשיו, כך נראה, הגיע תורם של המחשבים האישיים לאמץ את טכנולוגיית המגע, וגם בתחום הזה ישראל נמצאת חזק בעניינים: חברת אנטריג (N-trig) מכפר סבא עומדת מאחורי הפיתוח של המחשבים הניידים החדשים של דל, הפועלים בטכנולוגיית מגע המכונה מולטי טאץ'. הניידים, מדגם Latitude XT, הפכו לפני חודשיים למחשב הנייד הראשון בעולם בטכנולוגיית מולטי טאץ'.

 

Latitude XT של דל. מבטל את הצורך במקלדת ובעכבר Latitude XT של דל. מבטל את הצורך במקלדת ובעכבר
יישום המולטי טאץ' של אנטריג מאפשר זיהוי של נקודות מגע על המסך באמצעות האצבע. בדומה לאייפון, גם מחשב זה מאפשר לגלול את הדף למעלה ולמטה, וכן לסובב תמונות ולהגדילן או להקטינן בתנועת אצבע פשוטה. אחרי שבע שנים ללא רווחים ועם צבר הזמנות צנוע בשנה שעברה, מצפה כעת אנטריג להגיע ב־2008 למכירות של 45–40 מיליון דולר בזכות הטכנולוגיה החדשה, ולהמריא ל־100 מיליון דולר בשנה הבאה.

 

דגמי ה־XT של דל נמכרים בשוק מאז תחילת השנה במחיר של 2,500 דולר. בחודשים האחרונים, כאמור, מוצע עדכון תוכנה מאתר דל שמעניק למחשב ה־PC את יישום המולטי טאץ'. ההערכות הן כי מכירות המחשב, שמשווק בארץ ובעולם בעיקר לשוק הארגוני והמוסדי, הסתכמו מאז תחילת השנה ב־100 אלף יחידות.

 

בימים האחרונים נחשף שיתוף פעולה של אנטריג עם אינטל. בכינוס שערכה החברה בשבוע שעבר חשפה אינטל את אורבן מקס (UrbanMax) - מחשב נייד זעיר, שהוא שילוב של Netbook ו־UMPC עם מקלדת נשלפת. לא פורסמו פרטים על הנייד החדש, אך מדיווחים שפורסמו בימים האחרונים, כולל כתבה ב"ניו יורק טיימס", נראה שטכנולוגיית המולטי טאץ' של אנטריג תהיה משולבת גם במחשב החדש של אינטל.

 

אנטריג הוקמה ב־1999 על ידי ד"ר מאיר מורג, שמשמש היום נשיא החברה. מנכ"ל החברה בשנתיים האחרונות הוא עמיחי בן דויד, מייסדה של חברת האחזקות DSL. אנטריג החלה את דרכה בתחום משחקי המחשב, והמעבר לפיתוח טכנולוגיית המגע החל בדרך המקרה. לחברה כ-100 עובדים בארץ וכ-20 בחו"ל, והיא גייסה עד כה 28 מיליון דולר מהקרנות אוורגרין וקיינן פרטנרס.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x