$
אינטרנט

עשרת אלפים האקרים בישראל

מדריכי קורסים לאבטחת מידע: טכנית, אנחנו מכשירים מאות האקרים בשנה

צמרת פרנט 11:3923.08.08
זה כמה שבועות מתפרסם ברשת באנר המזמין את הגולשים להירשם ל"קורס לימודי האקינג הארד קור", שיהפוך אותם להאקרים מומחים. מאחורי הבאנר עומד בית הספר לאבטחת מידע שיא סקיוריטי (See Security), שמכשיר מנהלי רשתות ומאבטחי מידע ארגוני. "לימודי האקינג" הוא בסך הכל שם חגיגי לקורסים
של בית הספר. אולם יש אמת בפרסום - כל הכשרה באבטחת מידע מקנה ידע וכלים לפריצת מחשבים.

 

מנהל שיא סקיוריטי אבי ויסמן מדגיש שבית הספר שלו אינו מכשיר עברייני מחשב: "כל מועמד עובר ראיון ובדיקת עבר פלילי", הוא אומר. עם זאת, הוא מודה שכעשירית מתלמידיו לא עובדים בפועל בתחום האבטחה. "היה גם בחור שלמד אצלנו ואחר כך פרץ לגוף ממשלתי, מתוך כוונה להצביע על פרצה. עזרנו למשטרה לתפוס אותו", מספר ויסמן.

 

אולם גם מי שלא מתקבל לשיא סקיוריטי יכול ללמוד להיות האקר. כמה בתי ספר, ובהם רשת ג'ון ברייס ומכללת הי־טק, מעבירים מדי שנה קורסי אבטחה למאות תלמידים, ללא סינון מראש. "אבל אצלי התלמידים מכירים טוב את הביטוי 'שלוש עד חמש', שזה הזמן שיבלו בכלא אם יעברו על החוק", אומר יונתן בוכובזה, מדריך ממכללת היי־טק.

 

"בסך הכל מסתובבים בארץ כעשרת אלפים בעלי 'הכשרה האקרית', ומהם רק 30% עברו הכשרה רשמית", מעריך ויסמן משיא סקיוריטי. "יש האקרים טובים שמועסקים על ידי ארגונים, ויש כאלה שמבקשים להרוס", מוסיפה שרון כהן, מנהלת פיתוח בג'ון ברייס. "גם מאלה וגם מאלה יש בארץ אלפים".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x