שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
הייטק והון סיכון

לידס אקוויטי רוכשת את אקס ליבריס ב-170 מיליון דולר

קרן ההשקעות האמריקאית תרכוש את החברה הירושלמית מידי קרן ההשקעות פרנסיסקו פרטנרס, ששילמה עבור החברה 60 מיליון דולר ב-2006

מאיר אורבך 09:5906.08.08

קרן ההשקעות האמריקאית Leeds Equity Partners תרכוש את אקס ליבריס הירושלמית בעסקה המוערכת על פי גורמים בשוק ביותר מ-170 מיליון דולר. לידס אקוויטי תרכוש את אקס ליבריס מידי קרן ההשקעות האמריקאית פרנסיסקו פרטנרס, שרכשה את החברה ב-2006 בכ-60 מיליון דולר.

 

אקס ליבריס, היא ספקית של פתרונות מיכון לספריות אקדמיות, למיון וקטלוג של מידע אלקטרוני, דיגיטלי ומודפס. לחברה לקוחות ביותר מ-70 מדינות, והיא מעסיקה יותר מ-400 עובדים.

 

לאחר רכישת אקס ליבריס על ידי פרנסיסקו פרטנרס רכשה אקס ליבריס את המתחרה שלה, אנדוור, בתמורה לכ-40 מיליון דולר. על פי ההערכות, הכנסות אקס ליבריס כיום עומדות על כ-70 מיליון דולר לשנה.  
הכנסות של כ-70 מיליון דולר בשנה. מנכ"ל אקס ליבריס, מתי שם טוב הכנסות של כ-70 מיליון דולר בשנה. מנכ"ל אקס ליבריס, מתי שם טוב
 

לדברי רוברט ברנשטיין, ממייסדי לידס אקוויטי, הקרן עקבה בשנים האחרונות אחרי אקס ליבריס. "זיהינו אותה כמובילה בענף מיכון הספריות האקדמיות", נמסר בשמו בהודעה של הקרן בעקבות הרכישה.

 

מתי שם טוב, נשיא ומנכ"ל אקס ליבריס מסר כי הרכישה תספק לאקס ליבריס "משאבים נוספים אשר יאיצו את מימוש האסטרטגיות הנוכחיות והעתידיות שלנו". לדברי שם טוב, המבנה הארגוני הקיים של החברה יישמר. אקס ליבריס תמשיך להיות מנוהלת על ידי ההנהלה הנוכחית ממטה ומרכז הפיתוח של החברה בירושלים, ללא שינוי. כל תהליכי העבודה הקיימים, כולל דפוסי עבודה עם מפיצים ברחבי העולם ועבודה מול לקוחות החברה, ישארו כפי שהם.

 

לידס אקוויטי היא קרן השקעות פרטית אמריקאית, בעלת מטה פעילות בניו-יורק. הקרן מתמקדת בהשקעות בתחומי החינוך, הדרכה ושירותים עסקיים בתעשיית המידע. הקרן נוסדה בשנת 1993 על ידי ג'פרי לידס ורוברט ברנשטיין.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x