$
אינטרנט

מיני ישראל-פלסטין

רשומון הפריצות לאתרים הוא גרסת ה"מיני ישראל" של מעגל הדמים של הסכסוך הישראלי-ערבי, וכל מתקפה היא בו-זמנית התגובה למתקפה שקדמה לה והתירוץ למתקפה שאחריה

עידו קינן 09:3107.07.08
בסוף חודש יוני פרצה והשחיתה קבוצת הקראקרים הישראלית Fanat Al Radical כמה אתרים שאותם הגדירה "שמאלניים או אנטי־ציוניים", והציבה בהם תמונות של תינוקות מחופשים למחבלים מתאבדים, לוגו של תנועת כ"ך, דגל ישראל ואת ההמנון הישראלי.

 

בסוף השבוע שעבר פרצה והשחיתה קבוצת
האקרים מרוקאית אנטי־ישראלית ואנטי־ציונית עשרות אתרים ישראליים, הציבה בהם תמונות של חיילים ישראלים מדגמנים כיבוש, ושל ילד אוחז בדגל פלסטין שעליו כתוב "אללה אכבר". הקבוצה הישראלית כתבה שהפריצה היא תגובה על החיילים החטופים. הקבוצה המרוקאית כתבה שמדובר בתגובה לכיבוש, וגם בנקמה על הפריצה של הקבוצה הישראלית.

 

מה שיפה ברשומון הזה הוא העובדה שמדובר בגרסת ה"מיני ישראל" של מעגל הדמים של הסכסוך הישראלי־ערבי, כשכל מתקפה היא בו־זמנית התגובה למתקפה שקדמה לה והתירוץ למתקפה שאחריה. שתי הקבוצות הלכאורה מסוכסכות מצאו שפה בדרך שפה משותפת (אנגלית האקרים עילגת), הן חולקות טעם דומה בעיצוב (אסתטיקת כאב עיניים של טקסט אדום על רקע שחור), ומנהלות מאבק פוליטי־לאומי על גבם של אזרחים חפים מפשע.

 

הפריצות הללו נחשבות פשוטות יחסית, המקבילה האינטרנטית של גרפיטי, ובקהילת ההאקרים מכנים את מבצעיהן בזלזול "סקריפט קידיז" (ילדוני סקריפטים). אם נגזר עלינו לסבול מלחמת כנופיות של חמומי מוח, מוטב שיקיזו פיקסלים ולא דם. מצד שני, עדיף שימצאו דרך פחות מטרידה לשחרר עצבים. אפשר להציע לכם איזה טורניר GTA IV? 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x