שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
אינטרנט

מנכ"ל יאהו, ג'רי יאנג: לא פוסל רכישה על ידי מיקרוסופט

יאנג האשים את מיקרוסופט ב"עקשנות" ואמר כי היה פתוח להצעות, אך מיקרוסופט לא הציגה מחיר מתאים. "הטיימס" הלונדוני: שיחות בין מיקרוסופט לטיים וורנר על רכישה אפשרית של AOL

יוסי גורביץ 12:4506.05.08

מנכ"ל יאהו, ג'רי יאנג, אמר ביום שני לשורה של כלי תקשורת כי למרות החלטת מיקרוסופט לסגת מעסקת המיזוג, הוא עדיין פתוח להצעות מצדה. יאנג האשים את מיקרוסופט ב"עקשנות" לאורך כל המשא ומתן; לדבריו, הוא היה פתוח להצעות, אך מיקרוסופט לא הציגה מחיר מתאים.

 

מיקרוסופט הגישה תחילה הצעה לרכוש את יאהו במחיר של 31 דולר למניה, ולאחר מכן העלתה את ההצעה ל-33 דולר למניה, אך יאנג דרש מחיר של 37 דולר למניה, ומיקרוסופט נסוגה בה מן העסקה.

 

מטה יאהו בקליפורניה. המניה ירדה מטה יאהו בקליפורניה. המניה ירדה צילום: בלומברג
עם פתיחת יום המסחר אתמול (ב'), נפל מחיר המניה של יאהו ב-22%, אך מאוחר יותר התאוששה מעט המניה וסיימה את יום המסחר בירידה של 15%. למרות הירידה, מחיר המניה בסוף יום המסחר, 24.37 דולר, גבוה יותר ממחירה לפני הצעת הרכישה של מיקרוסופט – 19 דולר.

 

יאהו קבעה את מועד הישיבה השנתית של בעלי המניות שלה ל-3 ביולי, והישיבה צפויה להיות סוערת. כמה מבעלי המניות של החברה חידשו את תביעתם נגד הנהלת החברה, שהוגשה בחודש מארס והוקפאה, בטענה שהיא מעלה באמון בעלי המניות ונקטה בטקטיקה של הרחקת מיקרוסופט בכל מחיר.

 

בתוך כך, דיווח הטיימס הלונדוני על מגעים בין מיקרוסופט וטיים וורנר, על רכישה של AOL, יחידת האינטרנט של טיים וורנר, על ידי מיקרוסופט. נמסר כי מנהלי מיקרוסופט "להוטים" לרכוש חברת אינטרנט, לאחר ביטול עסקת המיזוג עם יאהו. ל-AOL כ-85 מיליון גולשים ביום. לפי ההערכות, שוויה נמוך מזה של יאהו. AOL ממשיכה גם בשיחות "רציניות" עם יאהו, על אפשרות של מיזוג בין החברות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x