שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
אינטרנט

מניית יאהו ירדה ב-15% בעקבות ביטול הצעת הרכש של מיקרוסופט

בעלי מניות של החברה עשויים להביא להדחתו של מנכ"ל יאהו, ג'רי יאנג, בעקבות חוסר שביעות רצונם מאי הבשלת עסקת הרכש עם מיקרוסופט

"כלכליסט" 23:5405.05.08

מניית יאהו ירדה ב-15% במסחר בנאסד"ק בעקבות הודעתה של מיקרוסופט בסוף השבוע כי חזרה בה מהצעת הרכש שהגישה ליאהו. מחיר מניית יאהו נקבע על 24.37 דולר למניה, לעומת 28.67 ביום שישי. בשיחות בין מיקרוסופט ליאהו הציע מנכ"ל מיקרוסופט, סטיב באלמר, מחיר של 33 דולר למניית יאהו.

 

מנכ"ל יאהו, ג'רי יאנג. חוסר שביעות רצון של בעלי המניות מנכ"ל יאהו, ג'רי יאנג. חוסר שביעות רצון של בעלי המניות צילום: בלומברג

בעלי מניות של יאהו הביעו אי שביעות רצון מכך שהנהלת החברה, והעומד בראשה, ג'רי יאנג, טרפדו את העסקה עם מיקרוסופט. לפי דיווחים שונים, בהם של בלוג הטכנולוגיה טקקראנץ', עשויים בעלי המניות להביא להחלפתו של יאנג.

 

יאהו צפויה להודיע בקרוב על מועד האסיפה השנתית של בעלי המניות שלה. באסיפה עשויים בעלי מניות להציע החלפה של חברי מועצת המנהלים של יאהו.

 

ביל מילר מחברת האחזקות לג מייסון, המחזיקה בכ-7% ממניות יאהו, אמר ל"ניו יורק טיימס" כי לדעתו לא היה צריך לדחות את הצעת מיקרוסופט. לדבריו, לג מייסון היתה מוכנה למכור את מניות יאהו שברשותה תמורת קצת יותר מ-33 דולר למניה, אך תמורת פחות מ-37 דולר למניה, כפי שדרש יאנג.

 

מילר אמר עוד כי עתה על הנהלת יאהו להוכיח לבעלי המניות שהחברה אכן שווה יותר מ-47.5 מיליארד דולר שהציעה עבורה מיקרוסופט בסוף השבוע.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x