שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
אינטרנט

ג'ג'ה תטפל בשירותי הטלפון של יאהו מסנג'ר

חברת הסטארט-אפ האוסטרית-ישראלית תטפל בשיחות הנכנסות והיוצאות של משתמשי תוכנת המסרים של יאהו. מנכ"ל ג'ג'ה: התחלה של שינוי אסטרטגי

אסף גלעד 10:1629.04.08
חברת הטלפוניה האוסטרית-ישראלית ג'ג'ה (Jajah) היא הזוכה הגדולה בהפעלת שירותי שיחות המסנג'ר והבילינג של ענקית האינטרנט יאהו.

 

יאהו דיווחה כי לשירות יאהו מסנג'ר יש כיום כ-97 מיליון משתמשים במסלולים שונים. בעוד שהשיחות בין שני מחשבים אישיים הן בחינם, גובה יאהו סנט
לדקת שיחה בתחומי ארצות הברית, ותעריפים גבוהים יותר עבור מדינות אחרות.

 

ג'ג'ה, שקיבלה את העסקה הזו כספקית מיקור-חוץ, תחבר את השיחות בין המשתמשים השונים ותנהל את כל שירותי הבילינג הכרוכים בכך. פרטי העסקה לא נמסרו.

 

ג'ג'ה מוכרת כחברה שחיברה את מכשירי הטלפון המסורתיים לשיחות VoIP (העברת קול על רשת האינטרנט). לאחר הקלדת מספרי הטלפון של המתקשר ושל הנמען באתר החברה, הטלפון הרגיל מצלצל בשני המקומות והשיחה מתקיימת בדיוק כמו שיחה רגילה.

 

לאחרונה נכנסה תוכנת ג'ג'ה לאתרי אינטרנט נוספים, דבר שכנראה תרם להוכחת ההיתכנות לקראת העסקה עם יאהו. החברה החלה להפיץ כפתורים מיוחדים באתרי קניות שונים המאפשרים שיחה ישירה עם הרוכש. בנובמבר האחרון הסיר אתר הקניות eBayאת כפתורי השיחה מדפיו לאחר שרכש את מתחרתה הגדולה של ג'ג'ה, סקייפ.

 

"העובדה שיאהו בחרה בנו מתוך עשר חברות שאותן בחנה היא הבעת אמון גדולה מאוד עבורנו", אמר ל"כלכליסט" עמיחי אורן, מנהל הטכנולוגיות של ג'ג'ה, ומנהל מרכז הפיתוח בישראל. "זו קפיצת דרך משמעותית שתקדם אותנו בעסקאות דומות בעתיד.

 

"אנו מעמידים לרשות החברות שאנחנו עובדים עמן תשתיות ניהול חשבונות, סליקה ותמיכה במשתמשים, ומספקים להן את כל מה שארגון צריך כדי לנהל את תשתית השיחות שלו. כל השירות הזה נעשה מישראל".

 

בימים אלה מריצה ג'ג'ה ביפן את פרויקט המובייל הראשוני שלה, שמאפשר למשתמשים מקומיים להוציא שיחות VoIP ממכשירי PDA.

 

ומה בנוגע להשתלבות באייפון?

 

"ג'ג'ה כבר הצהירה על כוונתה לפתח גם יישום לאייפון, אך כרגע עוד מוקדם מדי לדבר על כך. אני יכול לומר שבקרוב מאוד ג'ג'ה תפתיע את העולם בשיתופי פעולה נוספים. נוציא עוד יישומים הן בתחום הדסקטופ והן בתחום המובייל. יאהו היא רק ההתחלה".

 

ג'ג'ה היא חברה אוסטרית במקור, שהוקמה על ידי היזמים האוסטרים דניאל מטס ורומן שרף. בינואר 2006 העתיקה החברה את מרכז הפיתוח שלה לרעננה, שבו עובדים כיום 52 איש, ושמרכז את כל המחקר, הפיתוח והתפעול של מוצרי החברה. ג'ג'ה גייסה עד כה 25 מיליון דולר מהקרנות סקויה קפיטל ישראל, אינטל קפיטל, דויטשה טלקום והמשקיע יאיר גולדפינגר, ממקימי ICQ.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x